Skóra naturalna czy ekoskóra?

sofa skórzana

W wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego powinny znaleźć się eleganckie i bardzo stylowe meble. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to właśnie dzięki nim mieszkanie nie wygląda pusto i z powodzeniem można wykonywać wiele czynności dnia codziennego. Kluczowe znaczenie dla wypoczynku ma oczywiście salon. Z uwagi na to, że to właśnie tam ludzie spędzają przeważającą część swojego czasu, powinien być on możliwie jak najlepiej urządzony. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nie nad sprzętem RTV, ale właśnie nad meblami. To one stanowią swoisty fundament każdego pokoju dziennego.

Bardzo ważne są kanapy oraz fotele. Bez nich wypoczynek nie jest zbyt wysokiej jakości, co często przekłada się na problemy w pracy czy frustrację. Dlatego zdecydowanie warto postawić na to, aby meble wypoczynkowe były wykonane z najwyższej jakości skóry. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i zarazem wygodny. Ponadto w ostatnich latach skórzane meble stanowią najwyższy krzyk mody, co odzwierciedla wyposażenie większości salonów w Polsce.

Przy wyborze najlepszych mebli dla swojego salonu wiele osób zastanawia się – skóra naturalna czy ekoskóra? Co wybrać? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt prosta, ponieważ występują odmienne gusta i ciężko jest dopasować odpowiednie wyposażenie salonu według uniwersalnego klucza. Pomocna może okazać się świadomość, dla kogo dane materiały są przeznaczone. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na swoje wewnętrzne poczucie estetyki. Meble wykonane ze skóry naturalnej są nieprzemakalne, nie chłoną wilgoci i wyglądają niezwykle szykownie. Z drugiej jednak strony świadomość ekologiczna wielu ludzi sprawia, że niechętnie podchodzą do wyrobów wykonanych ze skóry naturalnej. Trzeba przecież mieć na uwadze, że proces pozyskiwania skóry pochodzenia naturalnego związany jest z krzywdą zwierząt. Z drugiej strony ekoskóra jest zdecydowanie mniej wytrzymała niż jej naturalny odpowiednik. Dlatego każdy powinien uczciwie zapytać sam siebie, który z wyrobów będzie dla niego optymalny.

meble skórzane

Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na kolorystykę danego materiału. Kluczowe znaczenie w tej kwestii ma oczywiście kolor ścian. Ciężko jest dopasować meble do barw matowych, jednakże profesjonalne sklepy z wyposażeniem domu bez wątpienia oferują produkty, które z powodzeniem będzie można dopasować także do takich barw. W przypadku, gdy decyzja o zakupie mebli została podjęta wcześniej, możliwe jest przemalowanie ścian na swój ulubiony kolor. Powinien jednak on odpowiadać barwie wyposażenia, bowiem zupełne odstępstwo od tej reguły może powodować niekorzystny efekt wizualny, co w istocie odbije się na samopoczuciu domowników. Dlatego zdecydowanie lepiej jest przed aranżacją wnętrz wszystko skrupulatnie zaplanować. Pomocną dłonią w naszą stronę może wyciągnąć specjalista od estetyki mieszkań. Profesjonalny dekorator wnętrz z łatwością oceni, jakie wyposażenie będzie doskonale pasowało do temperamentu domowników. Czasami warto zapytać o poradę takiego fachowca, bowiem efekty, które można osiągnąć dzięki jego pomocy, mogą okazać się wprost zniewalające.

meble skórzane

W wielu mieszkaniach, oprócz salonów, urządza się specjalne pokoje o konkretnym przeznaczeniu, na przykład do odsłuchu muzyki bądź grania w gry video. W takim przypadku warto zadbać o to, aby miejsca do siedzenia również miały skórzaną powłokę. Jednak w tym przypadku wybór wydaje się oczywisty, bowiem zdecydowanie lepiej jest postawić na ekoskórę. Taka zależność wynika z kilku względów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że materiał ten doskonale pochłania dźwięki, co ma duże znaczenie dla pomieszczeń, w których wymagana jest określona akustyka. Ponadto w takich pokojach bardzo często dochodzi do spożywania posiłków. Problem pojawia się w przypadku, gdy powstaną uciążliwe zabrudzenia, których nie sposób będzie się w łatwy sposób pozbyć. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej zdaje test ekoskóra, bowiem można z niej łatwo usunąć wszystkie plamy i sprawić, że meble będą wyglądały jak nowe.

kanapa

Bardzo istotna z punktu widzenia estetyki jest konserwacja mebli skórzanych. Dobrze jest wyposażyć się w preparaty, które będą chroniły ich powłokę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Jak powszechnie wiadomo, skóra narażona na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych szybko matowieje i staje się wyblakła. Dlatego zdecydowanie warto mieć w zanadrzu impregnaty oraz inne odczynniki chemiczne, dzięki którym meble zachowają połysk i będą dobrze wyglądały przez długie lata. Problematyczna wydaje się być na pozór kwestia wystawianie mebli skórzanych na oddziaływanie innych czynników, takich jak deszcz czy wiatr. Nie stanowi to jednak obecnie najmniejszego problemu, bowiem większość obecnych na rynku preparatów zawiera substancje, wskutek działania których meble są niemal całkowicie odporne na niszczenie. Można również zakupić specjalne plandeki.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

Next Post

Stylowa osiemnastka, czyli pomysły dekoracyjne

pt. gru 13 , 2019
Urodziny w życiu każdego człowieka są bardzo ważnym dniem. Jest to pamiątka z naszego poczęcia, która jest dość istotnym aspektem. Takie uroczystości odbywają się tylko raz do roku i są zwieńczeniem pewnego okresu. Szczególnie, jeśli chodzi o osiemnaste urodziny. Jak wiadomo wprowadzają nas one w dorosłe życie, gdzie możemy podejmować […]
impreza

Podobne artykuły