Basen ogrodowy dla dziecka – jaki będzie najlepszy?

basen ogrodowy

Wybór basenu ogrodowego jest podyktowany wieloma indywidualnymi przesłankami. Decydując się na zakup, trzeba mieć na uwadze m.in. to, kto konkretnie będzie z basenu korzystać. Jaki w takim razie model będzie odpowiedni dla dziecka?

Basen ogrodowy a wiek dziecka

Wiek pociechy to jedno z kluczowych kryteriów, jakie powinni uwzględnić rodzice wybierający basen dziecięcy. Dla maluchów liczących nie więcej niż 3 lata najlepszym rozwiązaniem jest zwykły model dmuchany. Wystarczy napełnić go niewielką ilością wody, aby sprawić dziecku radość. W przypadku starszych latorośli można pozwolić sobie na kupno basenu rozporowego lub stelażowego – skorzysta z nich cała rodzina. Należy oczywiście pamiętać o tym, że bez względu na typ basenu, kąpiącego się dziecka nie wolno pozostawiać bez nadzoru.

Basen ogrodowy dla dziecka – jaki rodzaj?

Wspomniane powyżej dmuchane baseny dla dzieci są najtańsze i najszybciej się je rozstawia. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca – z powodzeniem zmieszczą się np. w torebce. Idealnie nadają się na różnego rodzaju wyjazdy z dzieckiem. Ich wadą jest dość duża podatność na uszkodzenia, niemniej dla najmłodszych maluchów są wystarczające. Droższe, bardziej pojemne i trwalsze są baseny rozporowe. Woda napełniająca taki zbiornik sprawia, że ścianki się usztywniają. W sklepie S-MUMO baseny rozporowe występują w wielu wariantach, jeśli chodzi o rozmiar, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Największe ze wszystkich są modele stelażowe. Podstawę ich konstrukcji stanowi metalowy stelaż, dzięki któremu są one stabilne. Basen stelażowy to opcja dla najstarszych dzieci oraz dla nastolatków.

Basen ogrodowy dla dziecka – jakość w cenie

W sklepach specjalizujących się w akcesoriach do ogrodu dostępne są rozmaite modele basenów ogrodowych. Najlepiej zdecydować się na egzemplarz sygnowany marką znanego producenta, ponieważ jest to gwarancją wysokiej jakości. Basen powinien być wykonany z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia, a także koniecznie mieć certyfikat.

Next Post

Twój dom się przegrzewa? Pomyśl o zamontowaniu refleksoli.

pt. mar 5 , 2021
Wysokie temperatury wewnątrz budynku to problem, który daje się we znaki szczególnie latem. Jeśli nie odczuwasz w domu komfortu termicznego, pomyśl o zamontowaniu w oknach refleksoli. Refleksole, znane również jako rolety ekranowe, świetnie się sprawdzają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Stanowią doskonałą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, bardzo dokładnie […]
refleksole

Podobne artykuły