Farba kredowa sprawi, że stare meble będą wyglądały jak nowe!

farba kredowa

Wiele osób realizuje hobby, które polega na odnawianiu starych, niekiedy zniszczonych mebli. W takich przypadkach dobrze sprawdza się farba kredowa. Idealnie sprawdzi się podczas zwykłego malowania, ale też stylizacji czy też właśnie wcześniej wspomnianej renowacji mebli. Możemy liczyć na idealne pokrycie powierzchni, a co więcej, tego typu farba charakteryzuje się naprawdę prostą aplikacją. Nadaje się również malowania różnych elementów dekoracyjnych. Przeczytaj w tym artykule, dlaczego farba kredowa jest tak popularnym produktem i jaki efekt można uzyskać za jej pomocą.

Renowacja, czyli kiedy meble dostają drugie życie – farba kredowa w akcji

Często mamy tak, że gdy widzimy stary i zaniedbany mebel nachodzi nas ochota na nadanie mu drugiej młodości. Choć niektórzy chętnie wyrzucili by wszystko, co nie wygląda na idealnie nowe, to takie rzeczy w wielu przypadkach nadają się do ponownego użytku. Wystarczy tylko trochę chęci i nieco pomysłu. Tak, jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie farba kredowa nadaje się idealnie właśnie do takiej renowacji i malowania mebli, lub innych drewnianych ozdób.

Kiedy wybierzemy właśnie ten rodzaj farby, możemy być pewni niemalże idealnego krycia, ale i niebywałej trwałości. Dodatkowym aspektem, który wskazuje na wybór właśnie tej farby jest to, że ma ona właściwości pielęgnujące. Co oznacza, że nasze meble będą chronione przez cały czas. Kolejnym atutem jest to, że daje się ona barwić pastami, które są specjalnie przeznaczone do farb wodorozcieńczalnych, ponieważ sama farba jest produkowana w kolorze białym. Możemy oczywiście dopytać, czy w danym sklepie budowlanym są dostępne inne opcje kolorystyczne. U producentów, którzy wychodzą poza standardowy biały, popularnym kolorem jest także błękit, zieleń i róż. 

Co jeszcze przemawia na korzyść farby kredowej? Właśnie ta farba nie emituje szkodliwych substancji, co za tym idzie, nie truje otoczenia swoim składem. Dzięki temu, że jest ona niezwykle łatwa w aplikacji i bardzo dobrze trzyma się malowanej powierzchni, bez problemu mogą nią malować nawet osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu renowacjach.

Specyfikacja farby kredowej – to warto wiedzieć!

Jeżeli planujesz zastosowanie farby kredowej, jest kilka rzeczy, które należy o niej wiedzieć. Przede wszystkim jest to wodorozcieńczalny wyrób ekologiczny, a ten aspekt jest coraz częściej istotny dla świadomych kupujących. Jeżeli decydujesz się odświeżyć powierzchnię za jej pomocą, to musisz wiedzieć, że farba kredowa tworzy matową powłokę, która łatwo się szlifuje i przeciera, dzięki czemu można uzyskać modny, postarzany efekt.

Farba kredowa jest wykorzystywana nie tylko w odnawianiu mebli, ale też po prostu w sytuacji, gdy chcemy odświeżyć niektóre elementy wystroju. Dzięki niej możemy stworzyć pomieszczenie w przepięknym rustykalnym stylu lub vintage. Właśnie dzięki tej farbie meblom dajemy drugie życie, ale i niespotykany wygląd, który będzie zachwycał nie tylko nas na co dzień, ale i naszych gości. Nikt nie przejdzie obojętnie obok stylowego wnętrza i nietuzinkowych mebli pociągniętych farbą kredową.

Next Post

Wentylacja w mieszkaniach i domach

pon. wrz 26 , 2022
Powietrze, choć niezbędne do życia człowieka może być nośnikiem szkodliwych substancji i związków, które w nadmiernej ilości negatywnie wpływają na jakość zdrowia i samopoczucia ludzi. Niezwykle istotna w domach i mieszkaniach jest wentylacja, która odpowiada za odpowiednią cyrkulację powietrza co bezpośrednio przekłada się na codzienne samopoczucie.  Związki szkodliwe dla ludzi […]
Wentylacja w mieszkaniach i domach

Podobne artykuły