Jak zaprojektować garderobę Twoich marzeń?

garderoba

Prawie każda kobieta marzy o wielkiej, przestronnej garderobie. Najlepiej z pufą i puchatym dywanem na środku pomieszczenia, ogromnym lustrem i pólkami z butami aż po sufit. Niestety nawet w dużych domach zazwyczaj brakuje miejsca na takie luksusy. W jaki sposób urządzić garderobą Twoich marzeń wykorzystując przestrzeń, którą masz?

Czy garderoba musi być ogromna? Niekoniecznie – ważniejsze, żeby była funkcjonalna i dobrze zaprojektowana oraz dopasowana do Twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem projektu przemyśl najpierw jakich ubrań masz najwięcej. Czy kolekcjonujesz buty, a może biżuterię? Czy masz wiele letnich sukienek czy raczej bawełnianych i wełnianych swetrów? Nie zapomnij też o swoim partnerze – on również potrzebuje odpowiednio dużo miejsca na swoje rzeczy. Wiele rodzajów ubrań wymaga odpowiedniego przechowywania (np. te z jedwabiu czy wełny), dlatego dokładna inwentaryzacja jest naprawdę pomocna w tworzeniu planu idealnej garderoby.

Jaka powinna być wielkość pomieszczenia przeznaczonego na garderobę? Oczywiście im większa tym lepsza. Jednak naprawdę wygodna garderoba będzie miała przynajmniej 4 metry kwadratowe. Głębokość szafy to przynajmniej 60 cm. Jeżeli nie mamy tyle miejsca, drążki powinny być umocowane prostopadle, a nie równolegle.

Jeżeli chcesz optymalnie wykorzystać przestrzeń, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z mebli projektowanych na wymiar. Pozwoli to zagospodarować nawet najbardziej nieustawny kąt, np. miejsce pod skosami. Usługodawca, który będzie nam taką garderobę na wymiar tworzył, ma też z pewnością doświadczenie i podpowie rozwiązania, o których sami moglibyśmy nie pomyśleć. A tych na rynku jest naprawdę wiele.

Kwestią, o której nie powinniśmy zapomnieć jest dobre oświetlenie, szczególnie że garderoby są często aranżowane w pomieszczeniach bez dostępu do światła słonecznego. Oprócz ogólnego oświetlenia, dobrze pomyśleć o podświetleniu samej szafy i lustra.

Tekst powstał przy współpracy z Meble Grochowina Studio.

Next Post

Najlepsze stoły do domowej jadalni

czw. maj 21 , 2020
Mieszkanie czy dom to wyjątkowa przestrzeń, która swoim wyglądem i sposobem aranżacji powinna zachęcać domowników do spędzania w niej każdej wolnej chwili, ciesząc się atrakcyjnym i modnym designem domowych wnętrz. Urządzając pomieszczenia mieszkalne, nie można zapomnieć o tym najważniejszym, jakim bez wątpienia jest jadalnia, w której to wszyscy domownicy mogą […]
elegancki stół do jadalni

Podobne artykuły