Meble do kuchni na wymiar, czyli dlaczego jest to najlepszy wybór

meble kuchenne

Któż nie marzy o zachwycającej kuchni? Nawet osoby, które nie przepadają za gotowaniem, przyznają, że w atrakcyjnym pomieszczeniu przygotowywanie posiłków jest po prostu przyjemniejsze. Kuchnia to zdecydowanie jedno z pomieszczeń mieszkania, do którego przykładamy szczególną uwagę podczas procesu aranżacji. W jednym miejscu trzeba bowiem pomieścić sprzęt gospodarstwa domowego, wyposażenie do przechowywania naczyń/przyrządów do gotowania oraz zaplanować przestrzeń roboczą. Sztuką jest nie tylko zmieszczenie tych wszystkich elementów, ale również takie ich rozplanowanie, aby kuchnia była funkcjonalna. Jak to zrobić? Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na ergonomiczną i estetyczną przestrzeń są meble do kuchni na wymiar.

Szafki kuchenne na zamówienie – sam/sama zdecyduj, czego potrzebujesz w swojej kuchni

Remonty bywają kłopotliwe, ale zdecydowanie nie warto się spieszyć z podejmowaniem decyzji dotyczących szafek kuchennych do zabudowy. Przed wyborem, należy zwrócić uwagę na takie cechy mebla jak:

  • Materiał, z którego wykonano meble kuchenne

Przeważnie gotowe rozwiązania lub meble kuchenne na wymiar wykonuje się z drewna, płyt MDF lub z płyty fornirowanej. Każdy surowiec charakteryzuje się nieco innymi właściwościami i dobrym pomysłem będzie dowiedzieć się o nich nieco więcej.

  • Przestrzeń do przechowywania

Niezależnie od tego, czy wybieramy klasyczne, czy nowoczesne meble do kuchni, takie wyposażenie powinno pomagać nam w skutecznym zagospodarowaniu przestrzeni. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie technologie wykorzystano w meblach kuchennych do zabudowy. Mowa o sposobach zamykania/otwierania szafek oraz schowkach i wysuwanych półkach, ułatwiających przechowywanie oraz wyjmowanie naczyń i innego wyposażenia.

  • Styl

Kuchnia skandynawska? Loftowa? Prowansalska? A może połączenie wszystkich tych stylów i wykreowanie wystroju eklektycznego? Wszystko zależy od naszych preferencji. Ogromna ilość dostępnych w sklepach opcji może sprawić, że szybko stracimy pierwotną wizję, zacznie się ona zamazywać i w efekcie poczujemy sporą dezorientację. Można temu zapobiec. Najpierw należy jasno sprecyzować, jakie meble kuchenne pod zabudowę najbardziej się nam podobają. Możemy zrobić listę lub zgromadzić ilustracje pochodzące z internetu, lub z katalogów wnętrzarskich.

Wszystkie powyższe kryteria powinniśmy brać pod uwagę podczas przeglądania ofert dostępnych w sklepach. Niestety rzadko mamy do czynienia z sytuacją, kiedy komplet mebli spełnia nasze oczekiwania w stu procentach na każdym polu. W przypadku szafek kuchennych na wymiar sprawa jest nieco bardziej ułatwiona.

Kuchnie na zamówienie – dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne lub klasyczne meble do kuchni na wymiar?

Meble kuchenne na zamówienie kiedyś były kojarzone z wariantem aranżacji dostępnym tylko dla najzamożniejszych klientów. Od tamtego czasu sporo się zmieniło i kuchnie na wymiar przestały być utożsamiane z dużą inwestycją. Wszystko za sprawą tańszych, ale jednocześnie odpornych na uszkodzenia i odkształcenia materiałów, takich jak wcześniej wspomniana płyta MDF. Oczywiście meble do kuchni na zamówienie są droższe od gotowych rozwiązań, ale wygoda, jaką dają, jest warta tej ceny.

Indywidualnie dobrane meble do kuchni to pewność, że podczas użytkowania tego wyposażenia nie będziemy musieli irytować się cechami produktu, na które nie mieliśmy wpływu. W przypadku gotowych nowoczesnych i klasycznych mebli kuchennych niestety nie możemy zdecydować o kształcie, funkcjonalności i wyglądzie każdego z elementów. Kuchnia na wymiar daje dużo większą wolność aranżacyjną, co bezpośrednio przekłada się na codzienną wygodę domowników.

Niektóre firmy, mi.in. Formanufaktura, mają duże doświadczenie w wykonywaniu nowoczesnych i klasycznych kuchni na wymiar. Dobrze jest szukać właśnie takich usługodawców, bo dzięki kompetencjom zdobywanym na przestrzeni lat, mogą zaproponować swoim klientom różnorodne warianty mebli do kuchni. Indywidualiści, poszukujący unikalnych rozwiązań, właściciele nietypowych przestrzeni, ludzie priorytetowo traktujący codzienną wygodę – wszystkie takie osoby docenią kuchnie na zamówienie.

Next Post

Dlaczego warto wybierać meble drewniane?

czw. cze 25 , 2020
Drewno to ten rodzaj materiału, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest wyjątkowo uniwersalny, sprawdza się w bardzo różnych, czasami wręcz skrajnych aranżacjach. Wyróżnia go także wysoka odporność na uszkodzenia i ponadczasowe piękno.  Niegasnąca popularność drewnianych mebli Zalety drewnianych mebli Niegasnąca popularność drewnianych mebli Meble drewniane to rozwiązanie, które sprawdzi się […]
meble drewniane

Podobne artykuły