Meble w małym salonie fryzjerskim. Jak zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty?

Meble w małym salonie fryzjerskim. Jak zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty

Dobry salon fryzjerski to nie tylko personel, który świadczy swoje usługi na jak najwyższym poziomie. To również wnętrze, które ma zachęcać klienta do tego, aby pojawił się w ten miejscu po raz kolejny lub też zaglądał do niego regularnie. W jaki sposób osiągnąć taki efekt? Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe i bez wątpienia wymaga od nas solidnego przemyślenia. Taki efekt jest jednak na wyciągnięcie ręki, jeśli postanowimy poszukać nieco inspiracji i zorientujemy się również w tym, czego w salonie fryzjerskim absolutnie zabraknąć nie może.

3 meble fryzjerskie, bez których nie może istnieć żaden salon fryzjerski

W każdym zawodzie są pewne podstawy, które należy zrealizować, aby móc cieszyć się profitami. W salonie fryzjerskim są to oczywiście funkcjonalne sprzęty, takie jak chociażby maszynki do strzyżenia włosów, nożyczki czy prostownice. Nie może tam zabraknąć również kosmetyków, czyli szamponów, odżywek oraz lakierów do włosów. Co natomiast z meblami fryzjerskimi? Jakie są trzy podstawowe ich rodzaje?

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć wygodnego fotela fryzjerskiego. 

Klientki bowiem przychodzą nie tylko aby została na ich głowie wykonana usługa, ale również aby zrelaksować się. Bardzo często tak jest, że po miesiącach wizyta u fryzjera po prostu jest swego rodzaju luksusem. 

Każda klientka chce zatem wykorzystać to maksymalnie, wypić dobrą kawę, porozmawiać z fryzjerem, ale również i usiąść wygodnie w fotelu. Poza tym wiele zabiegów fryzjerskich wymaga naprawdę długich godzin ich wykonywania. Włosy muszą zostać umyte, często również ścięte, farbowane. Później natomiast trzeba je w jakiś sposób ułożyć, aby odpowiednio się prezentowały. Bez wątpienia fotel odgrywa w każdym salonie kluczową rolę. Powinien być on wykonany z materiału, który będzie łatwo utrzymać w czystości. Dobrze zatem zdecydować się na skórę, która jest także przyjemna do siedzenia. Ułatwieniami dla fryzjera będą natomiast pompa hydrauliczna czy też fotel zintegrowany z umywalką. Warto bowiem zwracać uwagę na to co będzie odpowiednie dla klientów, ale również i dla wszystkich pracowników.

Kolejny mebel to natomiast umywalka, często zintegrowana właśnie z wygodnym fotelem. Osoby fotel wówczas jest do wykonywania usługi, a osoby do mycia głowy. Klientka wówczas musi zmienić miejsce, ale nie trzeba przesuwać fotela do umywalki, co na pewno nie jest zbyt wygodna. Umywalka powinna być odpowiednio duża, aby mycie włosów było komfortowe i szło naprawdę szybko. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy wygodnie można w niej umieścić swoją głowę, ponieważ w tym zakresie również jest różnie.

Ostatni już niezbędnik w każdym salonie fryzjerskim, to toaletka z lustrem. Mogą być to również szafki z powieszonymi lustrami na ścianie. Każda klienta lubi widzieć, co dzieje się na jej głowie. Trochę z ciekawości, a trochę ze stresu. Nie chcemy bowiem aby zostało nam wykonane na głowie coś, co by nam się nie podobało. Poza tym w szafkach można trzymać również podstawowe rzeczy, które przydadzą nam się w trakcie wykonywania usługi.

Jak zagospodarować poczekalnię w małym salonie fryzjerskim?

Każdy salon fryzjerski musi posiadać również swoją poczekalnię. To bez wątpienia kwestia obowiązkowa. Klientki często przychodzą przed czasem, ponieważ akurat wracają z pracy czy są w danym regionie przy okazji. Należy zatem zapewnić im miejsce, w którym będą mogły wygodnie poczekać na swoją kolej. Jeśli poczekalnia fryzjerska jest mała, to warto skorzystać z funkcjonalnych rozwiązań. Jakich? Najlepiej zakupić mniejsze krzesełka, na których klientki będą mogły usiąść. Być może fotele będą bardziej eleganckie, ale mała przestrzeń nie powinna być w taki sposób zagracona. Kolejna kwestia to natomiast wieszak, na którym będą mogły zostać powieszone kurtki, kapelusze oraz inne elementy odzieży wierzchniej. Na pewno przyda się również stojak na parasole.

Poczekalnia to miejsce, w którym trzeba jakoś spożytkować czas. Powinien zatem stać tam stolik i warto od razu proponować swoim klientkom kawę, ponieważ wówczas czas będzie im mijał szybciej i przyjemniej. Zamiast mało aktualnych gazet, najlepiej jest zdecydować się na jakąś dobrą książkę, serię artykułów naukowych itp. Takie materiały mogą stać się dla czekających dobrą rozrywką.

Next Post

Dla kogo stworzone są projekty domów jednorodzinnych z piwnicą?

wt. lip 27 , 2021
Wiele osób decydując się na budowę domu, coraz częściej pomija piwnicę. Jest to spowodowane nowoczesnymi rozwiązaniami ogrzewania, które nie wymagają już kumulowania węgla w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Jednak, czy piwnica potrzebna jest nam tylko do tego? Oczywiście, że nie. Posiada wiele przydatnych funkcji o których opowiemy w poniższym artykule. […]
projekty domów jednorodzinnych z piwnicą

Podobne artykuły