Jak odświeżyć fotel reżyserski

1

Minęły czasy, gdy krzesła reżyserskie ograniczały się do tandetnych klap tylnych lub obskurnych pokoi w akademiku. Dzięki niedawnemu trendowi sprzedawców z najwyższej półki łączących klasyczną sylwetkę ramy X z luksusowymi skórzanymi poszyciami, wygodne przenośne i raczej użytkowe siedzisko zostało zmodernizowane. Stworzyliśmy podobną wersję ze sztuczną skórą w kolorze koniaku dla tańszej, ale równie pożądanej opcji. Rezultatem jest wytrzymałe, eleganckie krzesło, które dodaje stylu Twoim wykopaliskom, a właściwie wygląda, jakby należało do zestawu filmowego.

Przed i po fotelu reżysera
Krzesło reżysera z pokrowcami ze sztucznej skóry

RZECZY, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ

 • Metr pożądnej tkaniny (użyliśmy sztucznej skóry)
 • Farba lub bejca do drewna (opcjonalnie)
 • Miarka
 • Nożyczki
 • Kredka do znakowania tkanin
 • Maszyna do szycia
 • Uniwersalna igła 90/14
 • Wytrzymała lub tapicerska nić w kolorze pasującym
 • Proste szpilki lub mini klipsy do segregatorów (klipsy do segregatorów są najlepsze do skóry lub sztucznej skóry)
 • Przezroczysta taśma (opcjonalnie)
 • Drewniane kołki 5/16 cala, w razie potrzeby, (2) 

Wskazówka: do naszych pokrowców na krzesła używaliśmy sztucznej skóry , ale można użyć dowolnego ciężkiego lub mocnego materiału, takiego jak płótno. Jeśli planujesz korzystać z fotela reżysera na zewnątrz, wybierz tkaninę zewnętrzną lub odporną na warunki atmosferyczne, aby uzyskać lepszą trwałość.

Krok 1: Usuń oryginalne pokrowce na krzesła.

Usuń istniejące pokrowce na krzesła z ramy fotela. Jeśli planujesz pomalować lub zabarwić ramkę innym kolorem, zrób to teraz i pozwól jej całkowicie wyschnąć. Zdecydowaliśmy się nie malować ani nie plamić naszych krzeseł, ponieważ polubiliśmy naturalny kolor drewna, a wykończenie było również w dobrym stanie.

Usuwanie pokrowców na krzesła

Krok 2: Zmierz ramę krzesła.

Jeśli masz oryginalne pokrowce na krzesła, przejdź do kroku 3. Jeśli tego nie zrobisz, musisz wykonać kilka pomiarów, aby obliczyć wymiary nowych pokrowców.

Odp .: Zacznij od zmierzenia odległości od bieguna do bieguna na oparciu krzesła. Dodaj 5 centymetrów.

Pomiar szerokości oparcia krzesła

B: Następnie zmierz wysokość słupów na oparciu krzesła i dodaj jeden centymetr.

Pomiar wysokości oparcia krzesła

C: Opuść ramiona krzesła i zmierz odległość od jednego gniazda pręta ustalającego do drugiego gniazda pręta ustalającego. Dodaj cztery centymetry.

Pomiar szerokości fotela

D: Na koniec zmierz głębokość siedziska fotela od przodu do tyłu i jeden centrymetr.

Pomiar głębokości siedziska krzesła

Krok 3: Zmierz oryginalne pokrowce na krzesła.

Jeśli masz szczęście, że masz oryginalne pokrowce na krzesła, możesz łatwo użyć ich jako wzoru. 

Odp .: Najpierw zmierz szerokość tylnej okładki krzesła i dodaj 20 centymetrów.

Pomiar szerokości oparcia krzesła

B: Następnie zmierz wysokość tylnej pokrywy fotela i dodaj 2,5 centymetra.

Pomiar wysokości oparcia krzesła

C: Następnie zmierz szerokość pokrycia fotela i dodaj 12 centymetrów.

Pomiar szerokości fotela

D: Na koniec zmierz głębokość siedziska i dodaj 2,5 centymetra.

Pomiar głębokości siedziska krzesła

Krok 4: Wytnij nowe pokrowce na krzesła.

Zaznacz wymiary oparcia krzesła (A x B) i fotela (C x D) na nowym materiale i wytnij oba elementy.

Kawałki materiału ze sztucznej skóry wycięte na oparcie krzesła i siedzisko

Krok 5: Zszyj tylną okładkę krzesła.

Z lewą stroną nowej tkaniny oparcia fotela skierowaną do góry, złóż 2 centymetry w dół wzdłuż górnej i dolnej krawędzi oraz zepnij w tym w miejscu. Jeśli zdecydowałeś się na użycie sztucznej skóry, takiej jak my, lub prawdziwej skóry, użyj klipsów do segregatorów zamiast szpilek do szycia, aby uniknąć dziur w tkaninie.

Górne i dolne szwy oparcia krzesła złożone i spięte

Załaduj maszynę do szycia igłą 90/14, tapicerską lub grubą nicią, a następnie zszyj 1 centymetr od krawędzi wzdłuż zszytych górnych i dolnych szwów. Odkryliśmy, że dłuższy prosty ścieg najlepiej pasuje do naszej sztucznej skóry, więc odpowiednio dostosuj ustawienia maszyny. Pomocne może być wykonanie kilku ściegów testowych na materiale niezużytym, aby znaleźć najlepsze ustawienia.

Wskazówka: Jeśli do tego projektu używasz skóry, to będziesz musiał użyć taśmy teflonowej na maszynie do szycia, aby ułatwić materiałowi ślizganie się po maszynie. Jeśli nie masz pod ręką tego typu taśmy, możesz umieścić mały kawałek przezroczystej taśmy pod istniejącą stopką.

Górny szew krzesła z tyłu z maszyną do szycia

Ponownie, lewą stroną skierowaną do góry, złóż 6 centymetrów po każdej stronie tylnej okładki krzesła i zszyj szew 1 cm od krawędzi. Stworzy to „kieszenie”, w których można nałożyć tylną pokrywę krzesła na pręty ramy krzesła.

3-calowe fałdy z każdej strony oparcia krzesła, aby utworzyć kieszenie

Krok 6: Zszyj pokrowiec na fotel.

Przy lewej stronie nowego materiału siedziska fotela skierowanego do góry, złóż 2 cm w dół wzdłuż górnej i dolnej krawędzi i zszyj szew 1 cm cala od krawędzi. Następnie złóż 6 cm po każdej stronie tylnej okładki krzesła – tworząc „kieszenie”, aby pręty kołków mogły się przesuwać – i zszyj szew 1 cm od krawędzi. Aby wzmocnić siedzisko fotela, możesz również uszyć kolejny szew 2 cm od krawędzi (upewnij się, że pręt kołka pasuje najpierw do kieszeni).

1/2 cala szew pokazany na górze i 2 calowy szew pokazany z boku

Krok 7: Załóż nowe pokrowce do krzesła.

Zwiń lekko krzesło, aby trochę rozluźnić je, i złóż ramiona w dół, aby odsłonić szczeliny pręta ustalającego. Wsuń pręty ustalające w kieszenie nowego pokrowca na fotel, a następnie wsuń kołki w szczeliny po obu stronach ramy fotela. Złóż ramiona krzesła.

Przesuwane kołki nowego pokrowca na krzesło w fotel

Wsuń tylną pokrywę krzesła na kołki ramy krzesła i otwórz całkowicie oparcie krzesła, blokując składane zawiasy na miejscu.

Przesunięcie nowej oparcia krzesła na słupki krzesła

Uwielbiamy kiedy krzesło nabiera zupełnie nowego klimatu dzięki prostej wymianie tkanin – tak łatwej, ale ważnej. Świetnie nadaje się do zabawy, do wygodnego składania i jest taki stylowy. Dodatkowo możesz dzwonić do przyjaciół jak szef Hollywood z własnego miejsca dla VIP-ów.

I akcja!

Krzesło reżysera z pokrowcami ze sztucznej skóry

One thought on “Jak odświeżyć fotel reżyserski

 1. Bardzo ciekawy projekt i wydaje się, że nie należy poświęcić dużo czasu na jego realizację.

Comments are closed.

Next Post

Monitoring domu – poczuj się bezpieczniej

pon. lip 29 , 2019
W ostatnich latach urządzenia do monitoringu przeszły prawdziwą rewolucję. Obraz z kamer jest wyraźny, niekiedy dostępne jest również zdalne sterowanie i zdalny dostęp do podglądu. Kiedy dobrze jest mieć monitoring w domu? Absolutnie niezbędny w domu jednorodzinnym Kiedy mieszkasz w domu jednorodzinnym, zwłaszcza w niezbyt gęstej zabudowie, monitoring jest nieocenionym […]
monitoring domu

Podobne artykuły