Monitoring domu – poczuj się bezpieczniej

1

W ostatnich latach urządzenia do monitoringu przeszły prawdziwą rewolucję. Obraz z kamer jest wyraźny, niekiedy dostępne jest również zdalne sterowanie i zdalny dostęp do podglądu.

Kiedy dobrze jest mieć monitoring w domu?

Absolutnie niezbędny w domu jednorodzinnym

Kiedy mieszkasz w domu jednorodzinnym, zwłaszcza w niezbyt gęstej zabudowie, monitoring jest nieocenionym środkiem bezpieczeństwa. Dzięki niemu możesz bezpiecznie podejrzeć, co się dzieje wokół domu, kiedy usłyszysz podejrzany hałas. Nowoczesne systemy monitoringu umożliwią ci również obserwację domu nawet, kiedy nie ma cię w domu przed ekranem. Dzięki temu w porę zaalarmujesz odpowiednie służby o tym, że dzieje się coś niepokojącego.

meble z palet

Kiedy zatrudniasz nianię, lub pomoc domową

Zatrudnianie pomocy domowej, zwłaszcza pomocy do opieki nad dziećmi, zawsze jest związane z dodatkowym stresem i obawami. Monitoring domu ze zdalnym dostępem do podglądu, pozwoli ci na upewnienie się w ciągu dnia, że na pewno wszystko jest w porządku.

Działanie profilaktyczne

Bardzo często na wyobraźnię osób o złych zamiarach wpływa już sama świadomość, że monitoring jest. Ba! Z obserwacji wynika, że kamera monitoringu działa, nawet kiedy nie działa. Potencjalny złodziej po prostu woli nie ryzykować.

Na pracowników pozostających w domu podczas naszej nieobecności , kamery monitoringu działają mobilizująco. Niekiedy zatrudniając nianię, rodzice ukrywają kamerę, by potem na nagraniach móc sprawdzić, czy nie działo się nic złego. Tymczasem obecność kamery w widocznym miejscu i świadomość niani  może sprawić, że do niczego złego po prostu nie dojdzie. Czy nie lepiej zapobiegać, niż karać za przewinienie? Co zyska nasze dziecko, ze dowiemy się po fakcie, czy nawet w trakcie, że było źle traktowane?

Zdecydowanie lepiej będzie, kiedy osoba zajmująca się nim pod naszą nieobecność będzie miała świadomość, że jest obserwowana. Co jeśli nie zgodzi się pracować pod okiem kamery?

To też jest jakaś wskazówka – osoby które nie mają nic do ukrycia, nie boja się kamer w miejscu pracy.

One thought on “Monitoring domu – poczuj się bezpieczniej

  1. Bardzo często na wyobraźnię osób o złych zamiarach wpływa już sama świadomość, że monitoring jest. Ba! Z obserwacji wynika, że kamera monitoringu działa, nawet kiedy nie działa. Potencjalny złodziej po prostu woli nie ryzykować.

Comments are closed.

Next Post

Wynajem domku na wakacje – dlaczego warto się zdecydować

pon. lip 29 , 2019
Wakacje to czas niezbędny, by zregenerować siły po miesiącach ciężkiej pracy, lub nudnej nauki. Prawdopodobnie najbardziej ekscytujący jest moment, kiedy wybieramy, gdzie i jak spędzimy wakacje. Wybór często bywa niełatwy… W Polsce, czy za granicą? Wiele zależy od budżetu. Jeśli masz do dyspozycji niedużą kwotę – nie poszalejesz. Przy większej, […]
wynajem domu

Podobne artykuły