Różnice w jakości rolet zewnętrznych standard i premium

rolety zewnętrzne

Decydując się na zakup i montaż profesjonalnych rolet zewnętrznych, warto wiedzieć, że możemy je dostać w wielu różnych formach i rodzajach: od klasycznych rolet ponoszonych ręcznie, po te sterowane elektronicznie. Od rolet bez dodatkowych opcji, po rolety z moskiterami, które zabezpieczą dom przez wlatywaniem do środka niepożądanych owadów, czy rolety z panelami przeciwsłonecznymi w pakiecie. W zależności od rodzaju rolety i jej zaawansowania technicznego, różne będą też ceny zakupu i montażu. Przyjrzyjmy się różnicom rolet klasycznych (typ standard) i rolet premium.

Rolety zewnętrzne standard

W większości sklepów sprzedających rolety zewnętrzne Chorzów typ standard, to roleta klasyczna, nieskomplikowana, zwykle objęta 2-letnią gwarancją, z pancerzem wykonanym z aluminium albo PCV, i oczywiście z odpowiednimi prowadnicami. Dostępna w podstawowych kolorach, bez możliwości większych wariacji kolorystycznych przy wyborze. Większość rolet standard ma do wyboru 2 sposoby sterowania, czyli wygodny ręczny, bez wspomagania elektrycznego, lub przy wykorzystaniu silnika mechanicznego. Każda z takich rolet przechodzi odpowiednie testy jakości, a podstawowa różnica między nimi, a roletami premium, to mniejsza ilość rozwiązań, które zapewniają i możliwości wyboru przy zakupie.

Rolety zewnętrzne premium

Rolety klasy premium zawierają wszystko to, co standard, ale klient ma tutaj znacznie większe pole manewru przy wyborze i dostosowaniu rolet do swoich potrzeb. Zdecydowanie dłuższa gwarancja, nawet do 10 lat na same rolety i kilka lat na silnik czy inny wybrany typ sterowania – to dodatkowa opcja, która zachęca do wybrania właśnie opcji premium. Do tego, w odróżnieniu od rolet standard, prowadnice są tutaj znacznie trwalsze, bo wykonywane z aluminium, również z opcją dodania do rolety specjalnych wywietrzników. Poza sterowaniem ręcznym i mechanicznym, zawierają często opcję sterowania zdalnego, której przy roletach standardowych nie ma. Plus możliwość wybrania nie spośród 3 kolorów, a z całej palety barw, jaka przyjdzie nam do głowy, co pozwala na lepsze dopasowanie kolorystyki rolety zewnętrznej do elewacji. Również tutaj można zdecydować się na rolety przeciwsłoneczne, z moskitierą lub bez, oraz dodatki typu specjalne taśmy wyciszające, czy szczotka do zabrudzeń.

Jaki typ rolet wybrać do mieszkania? Oba w/w rodzaje mają swoje plusy i minusy, więc tutaj najlepiej jest się kierować indywidualnymi potrzebami i tym, ile środków z domowego budżetu zamierzamy przeznaczyć na to zabezpieczenie mieszkania, czy domu przed ewentualnymi włamywaczami i ciekawskim okiem tych, którzy chcieliby zajrzeć do środka.

Next Post

Aranżacja minimalistycznego domu a nowoczesne oświetlenie

czw. sty 9 , 2020
Istnieje wiele rozmaitych trendów, które współcześnie obowiązują w aranżacji wnętrz. Do najciekawszych z nich zalicza się bez wątpienia styl minimalistyczny, łączący w sobie wygodę oraz nowoczesny design. W stworzeniu pomieszczeń w tym duchu niezmiernie istotną rolę odgrywa oświetlenie. Dlaczego jest tak ważne i jak wpływa na tworzenie całych aranżacji? O […]
oświetlenie

Podobne artykuły