Pomalowany dach – dlaczego się go maluje?

dach

Większość dostępnych obecnie na rynku materiałów, które pokrywają dachy, co jakiś czas wymaga odświeżenia. Mają na to wpływ warunki atmosferyczne, które sprawiają, że zarówno dachy, dachówki, jak również drewniane tracą swój pierwotny wygląd. Jeżeli nie chcemy wymieniać dachu, co wiąże się z ogromnymi kosztami, to możemy zdecydować się po prostu na malowanie dachów. Na czym to polega i kiedy się na to zdecydować?

W czym nam pomoże malowanie dachów?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że co jakiś czas powinniśmy robić przegląd techniczny naszego pokrycia dachowego, ponieważ jego cała powierzchnia jest bardzo narażona na niekorzystne warunki, na zaburzenia, czy też rdzewienie. Oczywiście jeżeli nasz dach jest w takim stanie, to nie wygląda to dobrze, ale przede wszystkim stanowi on prawdziwe zagrożenie dla mieszkańców danego budynki, ponieważ wówczas jego struktura będzie bardzo podatna na uszkodzenia. Na szczęście obecnie jest sposób na to, aby nasz dach był w dobrej kondycji, a jest to właśnie malowanie dachów. 

Malowanie natryskowe dachu

Malowanie dachu może być wykonane przy zastosowaniu do tego metody natryskowej. Jest to błyskawiczny, a do tego przede wszystkim skuteczny sposób, aby móc zamalować duże powierzchnie. Ponadto, dzięki malowaniu natryskowemu, możemy farbą poryć zarówno blachę, jak również dachówkę. Różnica sprowadza się do wyboru odpowiedniej farby, która musi być dobrana do rodzaju danego materiału. Farby mogą się różnić od siebie także kolorem. Jeżeli będziemy malować dach z blachy ocynkowanej, to tutaj konieczne będzie nałożenie dwóch, a możliwe że nawet trzech warstw farby. Pierwsza, to farba gruntująca, natomiast dwie kolejne, to właściwa farba do dachu. Oczywiście pomiędzy danymi etapami malowania, konieczne jest zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego, żeby farba mogła dobrze wyschnąć.

Malowanie dachu – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Zanim zdecydujemy się na to, żeby samodzielnie przystąpić do malowania dachu, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tutaj prace odbywają się na dość dużej wysokości. Niekiedy dach może mieć także wysoki kąt nachylenia, przez co poruszanie są po nim będzie bardzo utrudnione. Malowanie dachu wymaga odpowiednich umiejętności, jak również specjalistycznego sprzętu. Jeżeli tam sprzętem nie dysponujemy, jak również nie mamy odpowiednich umiejętności, to wówczas powinniśmy zlecić to profesjonalnej firmie, która z całą pewnością zrobi to dobrze, a my nie będziemy musieli się zupełnie niczym martwić. Na terenie Tarnowa malowanie dachu można zlecić https://festal.pl/.

Next Post

Jakie właściwości mają kleje Loctite?

wt. maj 4 , 2021
Wszelkiego rodzaju kleje, które wyprodukowane zostały przez firmę Loctite, obecnie bardzo często wykorzystywane są zwłaszcza w budownictwie. Te właśnie kleje wyróżniają się niezwykłymi właściwościami, dlatego też obecnie są takie popularne. Dodatkowo ich cena jest niewygórowana, także jeżeli poszukujemy kleju przeznaczonego do metalu, gwintów, tworzyw sztucznych, czy też kleju błyskawicznego, to […]
klej

Podobne artykuły