Dlaczego warto wybierać meble drewniane?

meble drewniane

Drewno to ten rodzaj materiału, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest wyjątkowo uniwersalny, sprawdza się w bardzo różnych, czasami wręcz skrajnych aranżacjach. Wyróżnia go także wysoka odporność na uszkodzenia i ponadczasowe piękno. 

  1. Niegasnąca popularność drewnianych mebli
  2. Zalety drewnianych mebli

Niegasnąca popularność drewnianych mebli

Meble drewniane to rozwiązanie, które sprawdzi się w bardzo klasycznych, tradycyjnych wręcz aranżacjach. Można je jednak wykorzystać także w pomieszczeniach loftowych, urządzonych w stylu skandynawskim, a nawet tych bardzo minimalistycznych. Drewno pasuje do drewna, lecz także dobrze komponuje się ze szkłem, miękkimi tkaninami, a nawet metalem i betonem. Wystarczy znaleźć meble z odpowiedniego gatunku drewna. Najczęściej meble wykonuje się z sony, buku czy dębu, natomiast w ostatnim czasie ogromną popularność zyskują mniej znane gatunki, a także drewno orientalne (którego minusem jest niestety bardzo wysoka cena). Meble bez problemu można wykonać w bardzo minimalistycznym, nowoczesnym stylu, jak również postawić na misterne wykończenia i fantazyjne wzory, którymi można pokryć podstawową bryłę. Drewniane meble to inwestycja na lata, której się nie żałuje.

Zalety drewnianych mebli

Białe biurko z drewna, pięknie rzeźbiona ława, minimalistyczny drewniany stolik – wszystkie tego typu meble wyróżnia kilka cech wspólnych. Przede wszystkim drewno jest wyjątkowo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem. Jeśli dodatkowo pokryje się go specjalnie dobranym lakierem, jest ono także odporne na wilgoć. To sprawia, że meble drewna kupuje się na lata, po jakimś czasie trzeba je odpowiednio ponownie zakonserwować, natomiast służyć mogą one nie tylko jednemu pokoleniu. Z pewnością nie trzeba ich wymieniać po kilku sezonach. Do tego są to meble bardzo stabilne o przemyślanej i trwałej konstrukcji. Dzięki bogatej palecie gatunków znalezienie odpowiedniego, naturalnego koloru mebli, drzwi czy podłogi nie stanowi większego problemu. Coraz częściej można spotkać także bardzo designerskie projekty z drewna. 

Drewno jest oczywiście także ekologiczne. To materiał niewywołujący z reguły alergii. Doskonały do wykończenia dzięcięcych pokoików. Wykonać się da z drewna bardzo różnorodne meble od krzeseł, biurek, przez stoliki, szafy, a nawet łóżka. Każdy z tych mebli ujmuje ponadczasowym pięknem. Dodatkowo jest wiele technik uwidaczniających naturalną fakturę tego materiału. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że klientów najbardziej ujmuje wersja wykonana z surowego nieobrobionego drewna.

Next Post

Sztukateria we wnętrzu

pon. cze 29 , 2020
Jednym ze sposobów na nadanie pomieszczeniom w domu wyjątkowego charakteru jest postawienie na elementy sztukaterii dekoracyjnej. Poniżej postaramy się bliżej przyjrzeć rodzajom sztukaterii. Styl francuski O tym, co jest modne i na czasie, w ostatnich latach najczęściej dowiadujemy się z social mediów. To właśnie na Instagramie prawdziwym hitem są teraz […]
producent sztukaterii

Podobne artykuły