Styl loft: jak zaoszczędzić na kreatywnych meblach?

meble

Kochający wolność i oburzający, bohemiczny i brutalny – taki jest styl loft, który obecnie jest popularny nie tylko w wystroju wnętrz, ale i projektowaniu mebli. Zastanawiasz się nad tym, gdzie znaleźć stylowe i jednocześnie wygodne meble loftowe? Wówczas zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Kreatywne meble dla nowoczesnych ludzi

Stworzone w loftowym stylu meble wyróżnia nie tylko oryginalny design, ale i funkcjonalność. Szczególnie dobrze w ten styl wpisują się meble wykonane z litego drewna, metalu, tapicerowane skórą lub chropowatym materiałem. Jeśli chodzi o kolor – najlepszymi opcjami są biel, szarości, zarówno w jasnych jak i ciemnych odcieniach, ciemny granit itp. Z kolei, jeśli wolisz więcej ekskluzywności, warto zastanowić się nad kolorystyką czerwono-bordową.

Mimo to, że meble loftowe to przede wszystkim dość grube materiały, projektanci dbają także o komfort. Dlatego meble w stylu loftowym to także głębokie wygodne sofy i pufy, pokryte miękkim, odpornym na zużycie materiałem, który nie boi się ani intensywnego użytkowania, ani pazurków domowych pupili. Loftowe meble przekształcają się w centrum kompozycji aranżacji wnętrz, są idealnym miejscem do wypoczynku, komunikacji i pracy. Podstawowymi cechami sof i krzeseł w stylu loftowym są:

  • Głębokie siedziska pozwalające na przyjemne siedzenie w dowolnej pozycji;
  • Elastyczne oparcia i szerokie podłokietniki;
  • Solidna podstawa wykonana z metalu lub litego drewna;
  • Wysokiej jakości izolowane sprężyny i wypełnienie z nowoczesnych materiałów;
  • Niezawodny system rozkładania i występowanie miejsc do przechowywania. 

Gdzie kupić designerskie meble w stylu loft?

Poszukujesz stylowych mebli loftowych? We Wrocławiu odpowiednie opcje znajdziesz zarówno w sklepach sieciowych, jak i autorskich warsztatach meblowych. Piękne i wygodne, będą idealnie dopasowane do Twoich wnętrz, a ich jedynym minusem będzie cena. Czy to oznacza, że jeśli masz ograniczony budżet, musisz zrezygnować z pomysłu na stylowe wnętrza? Wcale nie! 

Każdy z nas ma w domu zużyte meble i przedmioty wyposażenia wnętrz, które utraciły pierwotny wygląd. Zamiast je wyrzucać można zamówić usługę renowacji mebli, a we Wrocławiu takie usługi świadczy między innymi firma Nubes. Eksperci nie tylko realizują tapicerowanie miękkich mebli, ale i wykonują ich ponowne wypełnienie jakościowymi materiałami. W razie potrzeby także przeprojektowują i dodają funkcjonalne elementy, dzięki których stary fotel lub kanapę można będzie przekształcić w prawdziwe arcydzieło w stylu loftowym, To wszystko jest dostępne w naprawdę przystępnych cenach. Więcej o tej usłudze możesz się dowiedzieć, a także skontaktować się ze świadczącymi ją fachowcami możesz pod tym linkiem.

Meble w stylu loftowym będą nie tylko stylowym dodatkiem w Twoim mieszkaniu, ale i funkcjonalnym elementem pozwalającym przechowywać wiele drobiazgów, a także ulubionym miejscem do wypoczynku, gdyż przemyślany projekt zapewnia ich wygodę oraz odporność na zużycie.

Next Post

Biurka drewniane do biura

pon. lip 18 , 2022
Trudno wyobrazić sobie biuro bez porządnego biurka. Jakie biurko wybrać, żeby wyglądało nowocześnie i elegancko, a jednocześnie było komfortowe i służyło przez długie lata? Przedstawiamy biurka drewniane do biura. Drewno to podstawa Dobrej jakości biurko powinno być przede wszystkim drewniane. Lite drewno dębowe lub sosnowe to podstawa mebli biurowych z […]
biurko

Podobne artykuły