Jak urządzić wnętrze małego salonu fryzjerskiego?

Jak urządzić wnętrze małego salonu fryzjerskiego?

Zaprojektowanie przestronnego wnętrza idealnie wpisuje się w plan prowadzenia własnego salonu fryzjerskiego. Duża przestrzeń ułatwia wprowadzenie wszystkich niezbędnych stref w salonie, a do tego gwarantuje swobodę i komfort. Niestety wysokie opłaty za użytkowanie lokalu zmuszają niejednokrotnie do podejmowania innej decyzji. Wielu fryzjerów decyduje się bowiem na kameralny salon fryzjerski, który trzeba z rozwagą i pomysłem dobrze zaplanować. Jak to zrobić, kiedy ilość metrów kwadratowych ogranicza inwencję twórczą? Podpowiadamy w tym artykule.

Czego nie może zabraknąć w salonie?

Tu nie ma żadnych wątpliwości i nie będzie żadnego odkrycia Ameryki. Salon fryzjerski, by mógł efektywnie prosperować, musi posiadać stanowiska fryzjerskie https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie. Tutaj niezbędny jest wygodny fotel dla klientki oraz lustro. Fotelowi warto poświęcić nieco więcej czasu i to nie tylko w tym artykule. To mebel, który pracuje na sukces salonu i komfort klientek. Trzeba bowiem mieć świadomość, że podczas niektórych zabiegów klientka spędzi na owym fotelu nawet kilka godzin. Jeśli jest niewygodnie, to nawet najlepsza fryzura nie zatrze negatywnego wrażenia, powiązanego z obolałymi plecami i skurczami w łydkach.

Lustro to kolejny must have salonu. Klienci są przyzwyczajeni, że w lustrze obserwują efekty pracy i mogą reagować w trakcie zabiegu, jeśli coś wymyka się spod kontroli. W małym salonie lustra mają jeszcze jedno zadanie – optycznie powiększają wnętrze i nadają mu eleganckiej lekkości. Warto więc zadbać o lustrzane efekty, by stworzyć przyjemny design salonu.

Kolejnym niezbędnym elementem jest myjka. W małym salonie nie musi to być wielki fotel z masażem. Świetnie sprawdzą się myjki przenośne, które można przechować na zapleczu. Ostatnim meblem jest pomocnik fryzjerski albo konsola z szafkami. Chodzi o to, by znaleźć miejsce na wszystkie sprzęty, urządzenia i akcesoria, które są potrzebne przy wykonywaniu zabiegów. W małych salonach mobilne pomocniki sprawdzą się wręcz perfekcyjnie.

Co z poczekalnią w małym salonie fryzjerskim?

Nawet w bardzo małym salonie powinna być choćby mini poczekalnia, w której klientki znajdą wygodne miejsce dla siebie. Jeśli klientka przyjdzie przed czasem albo zawita do salonu bez terminu, to do dobrego tonu należy zapewnić jej miejsce, gdzie będzie mogła wygodnie poczekać na swoją kolej. W małym salonie być może nie ma miejsca na wielkie sofy, ale wygodne krzesła czy pufy z powodzeniem można zorganizować.  W poczekalni powinien się znaleźć także mały stoliczek i wieszak, gdzie można odwiesić parasol, płaszcz czy kurtkę. Fajnym pomysłem jest wykorzystanie parapetu. Wystarczy zaprojektować go na odpowiednią szerokość, wyłożyć poduszkami i gotowe. Parapet może zastąpić także stolik. Istotne jest, by poczekalnia tworzyła zgrabną strefę bez efektu przeciążenia jej ciężkimi i wielkimi meblami. Klientki powinny móc się swobodnie poruszać, dlatego lepszym wyborem będą dwa mniejsze krzesła, zamiast trzech wielkich foteli. Warto pamiętać, by w przypadku małej poczekalni, pilnować terminów i tak organizować dzień, by klientki nie musiały wystawać pod ścianą.

Next Post

Dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar?

czw. mar 28 , 2024
Czy wiesz, że meble na wymiar nie tylko optymalizują przestrzeń, ale także podkreślają indywidualny styl? Według badań, 85% osób decyduje się na meble na wymiar ze względu na ich funkcjonalność i trwałość. Dlatego ważne jest zrozumienie, jak meble na wymiar mogą zmienić nasze wnętrza, dostosowując się do naszych potrzeb i […]
Dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar?

Podobne artykuły