Paged – meble do salonu, biura i restauracji

meble do salonu, biura i restauracji

Paged Meble zajmują się tworzeniem innowacyjnych, kreatywnych i niezwykle gustownych kolekcji mebli zarówno do mieszkań i domów, jak i szeroko rozumianych przestrzeni publicznych. Meble firmy Paged są bardzo praktyczne w jadalni, pięknie wyglądają w salonie, urozmaicają biuro, pozwalają cieszyć się komfortem w restauracji, nadają uroku lokalnej kawiarni i wielkiemu hotelowi, wzbogacają wystawy, a także pozwalają odpocząć w muzeum, czy zrelaksować się w teatrze. Jeżeli doceniasz piękno i wygodę, a także dbasz o przytulność w swoim domu lub mieszkaniu, śmiało przejrzyj ofertę salonu Domokoncept ze szczególnym zwróceniem uwagi na meble Paged. Gwarantujemy, że warto!

Meble Paged – historia marki

Paged Meble dostarcza swoje produkty do ponad 50 państw, na wszystkich kontynentach. W samej Polsce możemy znaleźć 250 miejsc, gdzie dostępne są produkty tej firmy. Jednym z takich miejsc jest Domokoncept – salon meblowy ze Szczecina.

Meble Paged powstały po raz pierwszy w roku 1881, wskutek wynalezienia przez Michała Thoneta nowego sposobu na produkowanie mebli. Thonet był stolarzem z Nadrenii, który zrewolucjonizował przemysł za sprawą swoich innowacyjnych i niepowtarzalnych mebli giętkich. Miało to miejsce na początku XIX wieku, ale wynaleziona przez niego metoda jest stosowana po dziś dzień.

W 1880 roku powstała niewielka fabryka produkują meble, inspirująca się opracowaną przez Thoneta technologią. Jej właścicielem był Józef Hoffman – jednoczesny udziałowiec w austriackim koncernie meblowym Mundus. Z czasem austriacki koncern przejął firmę pioniera w produkcji giętkich mebli i tak oto powstała firma Thonet-Mundus. Nazwa ta obowiązywała do czasów II wojny światowej, aby po niej się odrodzić jako Fabryka Mebli Giętych w Jasienicy. Czasy powojenne to burzliwy czas dla firmy, ale dzięki doskonałej jakości produktom i licznym odbiorcom marka przetrwała do dziś i bardzo dobrze sobie radzi na rynku, także zagranicznym.

W 2017 roku firma rozpoczęła współpracę z Tomaszem Rygalikem tworzącym designerskie krzesła. Dzięki temu firma zyskała jeszcze większą popularność oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień branżowych. Oprócz Rygalika projekty dla firmy Paged Meble tworzą także Jadwiga-Husarska-Sobina czy Nikodem Szpunar. Zatrudnianie różnych projektantów pozwala firmie się rozwijać i dostosowywać swoje produkty do zmieniającego się rynku, tzn. zmieniających się potrzeb konsumentów.

Jeżeli zatem poszukujesz mebli z duszą, które doskonale oddadzą twoją osobowość, pozytywnie zaskoczą twoich gości oraz pozwolą po prostu nacieszyć się komfortowym odpoczynkiem, np. w salonie z książką i ciepłą kawą, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Paged Meble oraz odwiedź salon meblowy Domokoncept w Szczecinie.

Krzesła drewniane i fotele Paged – krzesło nr 14

Tak jak już wspomnieliśmy, cała historia branży meblowej rozpoczyna się od wyprodukowania krzesła giętkiego przez Michaela Thoneta. Ówczesne krzesło nr 14 powstało w bardzo innowacyjny sposób, bowiem Thonet posłużył się gorącą parą wodną, aby wygiąć drewno bukowe. Kiedy drewno wyschło, okazało się, że kształt mebla przybrał pożądany kształt, jednocześnie zwiększając swoją wytrzymałość. To spowodowało, że Thonet stał się pionierem w produkcji giętych mebli na skalę światową, a krzesło nr 14 można kupić nawet dziś w salonie meblowym Domokoncept w Szczecinie.

Oprócz krzesła nr 14 można zakupić także fotele Paged. Niezależnie od tego, który produkt wybierzesz, gwarantujemy, że będziesz zadowolony z jakości mebla, komfortu jaki daje oraz designerskiego wyglądu, na który na pewno zwrócą uwagę twoi goście.

Stoły i meble do jadalni od Paged

Bardzo ważnym miejscem w domu jest jadalnia – spotkania rodzinne, wspólne rozmowy i kilka posiłków zjedzonych każdego dnia. Właśnie z tego powodu firma Paged Meble oferuje idealnie dobrane meble do twojego stylu życia – komfortowe, pasujące do wystroju, pozwalające ci wygodnie usiąść, zjeść posiłek oraz odpocząć. Przejrzenie oferty salonu Domokoncept nic nie kosztuje i trwa chwilę, ponieważ wszystko możesz znaleźć w Internecie, a możesz odmienić komfort swojego życia na lepszy, do czego zachęcamy.

Next Post

Szafki na wymiar - kreatywny sposób na oszczędzanie miejsca.

wt. sty 26 , 2021
Meble na wymiar cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród osób angażujących biura, gabinety, jak i wśród ludzi, poszukujących funkcjonalnych rozwiązań do mieszkania. Jak w domowych wnętrzach sprawdza się takie indywidualnie dopasowane do klienta wyposażenie? Dziś skupiamy się na pomieszczeniach, w których wykorzystuje się je najczęściej. Kto wybiera kuchenne meble na […]
szafki na wymiar

Podobne artykuły