Szafki na wymiar – kreatywny sposób na oszczędzanie miejsca.

szafki na wymiar

Meble na wymiar cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród osób angażujących biura, gabinety, jak i wśród ludzi, poszukujących funkcjonalnych rozwiązań do mieszkania. Jak w domowych wnętrzach sprawdza się takie indywidualnie dopasowane do klienta wyposażenie? Dziś skupiamy się na pomieszczeniach, w których wykorzystuje się je najczęściej.

Kto wybiera kuchenne meble na wymiar?

Takie wyposażenie wybierane jest nierzadko przed właścicieli kuchni o niewielkim metrażu. Tutaj każdy centymetr się liczy i żadna, nawet najmniejsza przestrzeń, nie powinna się zmarnować. Niestety gotowe meble nie zawsze są w stanie zapewnić taką optymalną aranżację. Czasem zdarza się, że kilka centymetrów zbyt szerokiego albo zbyt wąskiego blatu jest w stanie ułatwić poruszanie się po kuchni i sprawić, że gotowanie będzie przyjemniejszym doświadczeniem.
Zmorą małych kuchni jest pomieszczenie wszystkich sprzętów w szafkach. Niestety w takiej ograniczonej powierzchniowo zabudowie bardzo łatwo jest o chaos. Problemy z wyciąganiem garnków i innych naczyń mogą skutecznie obrzydzić nam korzystanie z kuchni i sprawić, że będziemy irytować się za każdym razem, gdy otwieramy drzwi szafki. Opcje na wymiar projektowane są w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Takie planowanie nie jest łatwe, wymaga doświadczenia, a czasem również kreatywności. Efekt często jest w stanie przerosnąć najśmielsze oczekiwania klienta. Popularnym sposobem na oszczędzenie miejsca jest m.in. wykorzystanie szafek na wymiar połączonych z nowoczesnymi systemami przechowywania.

Szafki na wymiar w łazience

Ta przestrzeń często jest jeszcze bardziej wymagająca niż kuchnia, bo przeważnie charakteryzuje się małymi rozmiarami. Projektant takich rozwiązań musi wziąć pod uwagę:

  • materiał, z którego wykonany będzie mebel

W łazience mamy do czynienia z wysoką wilgotnością oraz z wysokimi temperaturami. Tworzywo musi być więc odporne na takie niesprzyjające warunki. W przeciwnym razie bardzo szybko przestanie prezentować się atrakcyjnie.

  • wyposażenie, które już znajduje się w łazience

Projekt szafek na wymiar musi uwzględniać usytuowanie i wielkość prysznica/wanny, usytuowanie toalety i pralkę. Bez przeanalizowania charakteru pomieszczenia, nie uda się wykonać szafki, która rzeczywiście pozwoli na oszczędność miejsca.

Wnękowe szafy na wymiar Warszawa

Meble wykonane na zamówienie dobrze sprawdzą się również w każdym innym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Poleca się je zwłaszcza do wymagających pokojów, w których występują tzw. “skosy”. Aranżując poddasze, trzeba być bardzo ostrożnym, bo źle dopasowane meble mogą dodatkowo zmniejszyć tę i tak ograniczoną przestrzeń. Mieszkańcy Warszawy mogą jednak skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które są w stanie stworzyć szafy wnękowe, wykorzystujące każdy centymetr przestrzeni pod skosem.

Meble na zamówienie nie tylko pozwalają optymalnie wykorzystać metraż naszego mieszkania. Oprócz tego umożliwiają wysoką estetyczną indywidualizację wyposażenia oraz komfort. Z tego powodu na to rozwiązanie decydują się również osoby, które nie narzekają na brak miejsca w domu.

Next Post

TK Lighting – co musisz wiedzieć o aranżacji światła?

śr. sty 27 , 2021
Oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów, które wpływają na komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą polscy producenci, którzy przygotowali bogatą ofertę lamp. Na co warto zwrócić uwagę? Światło dzienne – dlaczego od niego zacząć? Aranżując oświetlenie musimy pamiętać, […]
TK Lighting

Podobne artykuły