Doświadczenie a wybór blatu

drewniane blaty

Powszechne jest mniemanie, że im więcej przeżyliśmy, tym częściej zwracamy uwagę na sprawy, które były naszym doświadczeniem. Jeżeli często jesteśmy w podróży, jemy w restauracjach, to jednocześnie budujemy w sobie pewną wrażliwość na ekspozycję, na sposób, w jaki podawane są dania. Na ich temperaturę. Stajemy się powoli, systematycznie specjalistami. Kiedy decydujemy się na przykład na blaty drewniane do mieszkania, również zaczynamy rozglądać się, jak one się prezentują u innych.

Doświadczenie w naszym życiu ma ogromne znaczenie. Nie musimy specjalizować się w rachunkowości, bankowości ani w stolarce. Wystarczy, że na swojej drodze, będziemy się od czasu do czasu z tym mierzyć. Wszystko, czego się nauczymy, będzie stanowiło nasz potencjał, który wykorzystamy następnym razem. Stąd często rodzi się pewne napięcie między młodym, a starszym pokoleniem. To pierwsze dopiero tych doświadczeń nabywa, to drugie wiele z nich ma już za sobą.

Fachowa lektura

I chociaż trudno, żeby tych napięć nie było, to jednak, czy tego chcemy, czy nie – w życiu będziemy często bazować na tym, co inni przeżyli w sprawach, które nas interesują. To zresztą jest bardzo ciekawe, ponieważ najczęściej to właśnie nasze najbliższe otoczenie jest tym pierwszym dostarczycielem wiedzy. Szczególnie, jeżeli ma coś konkretnego do powiedzenia. Weźmy chociażby wspomniane drewniane blaty. Dużo się o nich dowiemy, czytając fachową lekturę. Ale czy nie jest tak, że na końcu, będziemy chcieli wiedzieć, jak one się sprawdzają?

Wybory na dłużej

I tak jest chyba w każdej sprawie. Są takie dziedziny, które pozwolą nam sprawdzić wiele rzeczy, żeby się przekonać, czy coś jest dobre, czy też nie. W ten sposób możemy zdecydować się na film, wyjście do teatru, zakup książki. To są dziedziny życia, które są poniekąd na zewnątrz nas. Nie dotyczą nas bezpośrednio. Co innego jednak, kiedy kupujemy samochód lub sprzęt AGD, a nawet, kiedy zastanawiamy się nad wyborem parapetu. Tutaj tak się już nie da. Są to wybory, które zostają z nami na dłużej, mają nam służyć, a na końcu, chcielibyśmy być z nich zadowoleni.

Odpowiednia perspektywa

I właśnie wtedy bardzo często korzystamy z czyjegoś doświadczenia. Im jest ono większe, tym lepiej. Pozwoli nam to więcej się dowiedzieć, uniknąć niepotrzebnych pomyłek, a nawet mieć poczucie, na co warto zwrócić uwagę, kiedy będziemy podejmować decyzję. Bo często jest tak, że użytkowanie tych przedmiotów, pozwala spojrzeć na nie, nie tylko z perspektywy ich wyglądu, nowości, ale również przez pryzmat ich wieloletniego użytkowania.  

Next Post

Flagi państwowe – każdy moment jest dobry

pt. lut 19 , 2021
Czy to nie dziwne, że coraz częściej spotykamy się z osobami, które wywieszają flagi różnych krajów na swoich balkonach, traktują je jako wystrój wnętrz lub pojawiają się na wydarzeniach sportowych? Może to wydawać się osobliwe, ale coraz częściej, dzięki globalizacji, poruszają nas wydarzenia nie tylko lokalne, ale i międzynarodowe. Ktoś […]
flagi państwowe

Podobne artykuły