Flagi państwowe – każdy moment jest dobry

flagi państwowe

Czy to nie dziwne, że coraz częściej spotykamy się z osobami, które wywieszają flagi różnych krajów na swoich balkonach, traktują je jako wystrój wnętrz lub pojawiają się na wydarzeniach sportowych? Może to wydawać się osobliwe, ale coraz częściej, dzięki globalizacji, poruszają nas wydarzenia nie tylko lokalne, ale i międzynarodowe. Ktoś walczy o niepodległość, gdzieś przeprowadza się trudne reformy, ktoś je krytykuje lub chwali. Okazuje się, że każdy moment jest dobry do tego, aby mieć przy sobie flagi państwowe.

Dzieje się tak, ponieważ przestaliśmy być obywatelami jednego kraju. Owszem, mieszkamy w konkretnym miejscu, najczęściej tam, gdzie nasi rodzice i dziadkowie. Identyfikujemy się z takimi, a nie innymi barwami narodowymi, lokalnymi. Ale to nie oznacza, że reszta świata nas nie interesuje. Przeciwnie, dzięki temu, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, mamy dostęp do wielu informacji, a dotykają nas najbardziej te, które mają w sobie coś z amerykańskich filmów. Są wzruszające, promują jakieś ważne okazje, osoby, liderów. Jeżeli mamy okazję to jakoś pokazać, to często decydujemy się na flagi danego kraju. To jeden z łatwiejszych sposobów wyrażania swojej empatii i utożsamiania się z daną sytuacją lub osobą.

Wydarzenia sportowe

Widać to szczególnie podczas sportowych wydarzeń. Są oczywiście kibice, którzy bez względu na to, jak idzie ich ulubionej drużynie, będą jej kibicować bez względu na wszystko. Ale są i tacy, którzy kibicują na przykład potencjalnie słabszym zawodnikom, których determinacja i możliwości sportowe rosną wraz z każdym dniem. Którzy zaskakują, potrafią napsuć sporo krwi rywalom teoretycznie silniejszym i uznanym. Wtedy ten rodzaj identyfikowania się jest szczególnie widoczny. Bo przecież od zawsze kibicuje się tym, którzy niekoniecznie na końcu wygrają, ale za to potrafią zrobić wiele niespodzianek. Którzy zaskakują wolą walki, ambicji i determinacji.

Niezmiernie ważne

Flaga jest świetnym elementem, który pokazuje, że to, co nas jakoś dotknęło, co przeżyliśmy, co stało się tematem naszych rozmów, jest dla nas niezmiernie ważne. To nie znaczy, że należy się teraz spodziewać, że barwy innego kraju będą dzień w dzień nam towarzyszyć. To tak nie działa. Bo może się wydawać, że mamy flagę i co teraz, kiedy emocje się wyczerpały. Otóż właśnie w tym tkwi jej siła. Jest nam potrzebna wtedy, kiedy dzieje się coś ważnego, kiedy możemy dumnie przyznawać się do tego, że określona sytuacja nie jest nam obca. Wtedy właśnie flagi innych państw się sprawdzają. Działają może przez chwilę, ale to nie znaczy, że daremnie.

Następnym razem być może zaopatrzymy się we flagę innej narodowości. To dobrze. Na końcu będziemy mieli dowody na to, że wiele spraw nie jest nam obcych.

Next Post

Śniadanie w centrum handlowym, czyli wyjątkowa oferta gastronomiczna

pt. lut 19 , 2021
Gdzie można zjeść pyszne śniadanie w mieście takim jak Gdynia? Centrum handlowe kojarzy się bardziej z lunchem i posiłkiem po południu. Warto jednak sprawdzić, jak wygląda również jego oferta na początek dnia. Śniadaniowa manufaktura dla każdego Poranny, pełnowartościowy posiłek przed nauką lub pracą polecają wszyscy dietetycy. Nie jest go w […]
śniadanie w centrum handlowym

Podobne artykuły