Folia ochronna – zastosowanie przy pracy

folia ochronna

Folie w ogrodzie są wykorzystywane w różnym celu i posiadają różne właściwości. Folie do oczek wodnych i stawów wyściełają dno zbiorników wodnych zapewniając im szczelność. Folie tunelowe są wykorzystywane przy uprawie kwitów,warzyw i owoców. Oddzielną kategorią foli są natomiast folie ochronne.. 

Kiedy postawić na folię ochronną? 

Jeżeli planujemy prace, które mogą wymagać zabezpieczenia otoczenia przed zabrudzeniami, są prowadzone na zewnątrz lub wymagają wykorzystania delikatnych urządzeń warto zainwestować w folię ochronną. Ze względu na kaprysy pogody i zmienne warunki atmosferyczne folia ochronna może okazać się niezbędna do zabezpieczania materiałów budowlanych, urządzeń, uszkodzonych dachów, a także podczas prac budowlanych i robót wykończeniowych. Możemy ją również wykorzystać do zabezpieczenia wykopów, jako izolację wodoszczelną, a nawet izolację przeciwwilgociową.

Jaką folię wybrać?

Folie ochronne mają równe wymiary i grubość. Podejmując decyzję warto zwrócić uwagę ile materiału rzeczywiście potrzebujemy i do czego zamierzamy go wykorzystać. Jeżeli zależy nam na dobrym zabezpieczeniu określonej przestrzeni lub urządzenia warto sięgnąć po grubszy produkt, bardziej odporny na urazy mechaniczne. Natomiast jeżeli folia ochronna ma jedynie zabezpieczać podłoże lub stanowić osłonę przed pyłem, kurzem itp. może trzeba sięgnąć po folię o mniejszej grubości. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są również folie w rożnych kolorach, ale najbardziej popularne są folie czarne i bezbarwne.

Co daje zastosowanie folii ochronnej?

Folia ochronna przede wszystkim zabezpiecza wybrane przez nas miejsca lub urządzenia przed wiatrem, deszczem, wilgocią, dostępem powietrza lub bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Może również stanowić tymczasowe pokrycie uszkodzonego dachu, chroniąc budynek przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Podczas robót remontowo-budowlanych, pokrywając folią ochronną otoczenie, zabezpieczymy je przed zabrudzeniem np. zaprawą murarską lub farbą. Ze względu na swoją wodoszczelność folia ochronna może stanowić również dobrą, tymczasową izolację przed wilgocią, wodą, opadami deszczu i śniegu.

Przykładem foli ochronnej, którą można wykorzystać w opisanych sytuacjach jest folia ochronna polskiego producenta MARMA POLSKIE FOLIE (znajdziesz ją na https://obrzezeogrodowe.pl/folie). Jest dostępna w 2 wariantach o szerokości 4 i 6 m i standardowej długości 25 m. Sami możemy zdecydować, który rozmiar będzie dla nas optymalny. Opisywany produkt ma grubość 0,3 mm, co zapewnia mu odpowiednią wytrzymałość.Jeżeli chodzi o kolor to nie mamy możliwości wyboru, folia jest czarna. To dodatkowy atut jeżeli zależy nam na zapewnieniu ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Next Post

Co to jest tarcica - zastosowanie

śr. sie 26 , 2020
Sucha tarcica dębowa – to surowiec drewniany, najczęściej wykorzystywany w budownictwie, gdzie używany jest jako forma drewniana do budowy i konstrukcji. Równie często używany jest w konstrukcji dachów, oraz wykańczaniu wnętrz, a także w produkcji parkietów i podłóg. Producent tarcicy zapewnia, że z tego rodzaju materiału można konstruować również meble, […]
tarcica dębowa

Podobne artykuły