Ozdobne elementy wystroju wnętrz

drewniane panele ścienne

W starych kamienicach, gdzie wysokość pomieszczeń, sięga nawet ponad trzy metry, można znaleźć na sufitach gipsowe ozdoby. To pozostałość po klasycznej sztukaterii, która niegdyś chętnie była wykorzystywana. Różne też przybierała formy. Popularne na przykład były rozety. Dzisiaj wraca ona znowu do łask, ale gdybyśmy mieli powiedzieć, co współcześnie zdobi sufity, to chyba wskazalibyśmy na ozdobne panele sufitowe. Oczywiście mają one inny charakter, ale ich rola jest niemal identyczna.

Rzecz jasna żyjemy w czasach, które stawiają na nieco inny wystrój wnętrz. Szczególnie, kiedy myślimy o tym, by jak najlepiej oddało ono współczesność. Pewnie częściej będziemy z tym się spotykać w większych miastach, rzadziej jednak na prowincji. Co nie oznacza oczywiście, że drewniane panele sufitowe nadają się tylko do nowoczesnych pomieszczeń. Nie, ale łączenie ich z elementami bardziej tradycyjnymi wymaga odpowiedniego smaku. Jeżeli mielibyśmy w tym zakresie wątpliwości, warto poradzić się lub przyjrzeć, jak w dobrym guście łączyć nowe ze starym.

Cenne na rynku

Ciekawe jest również to, że sztukateria wraca do łask. Ale dzieje się to na podobnej zasadzie. Po prostu coś, co wymaga pewnego rzemiosła, umiejętności, co nie wychodzi spod taśmy, staje się czymś cennym na rynku. Coraz częściej mówi się na przykład o tym, że to markowe rzeczy, produkowane na dużą skalę, sprawiają, że wszyscy chodzimy w podobnych ciuchach. Coraz częściej pojawia się myślenie, że pewien własny styl, coś, co nas jakoś definiuje, trzeba wypracować poza głównym nurtem. Stąd zapewne powrót do sufitowych zdobień. I wcale to już nie muszą być stare kamienice.

Elementy ozdobne

Z drugiej strony – jedne i drugie elementy wystroju, mają to, co sprawia, że mieszkania nabierają osobnego charakteru i smaku. Są to w końcu elementy ozdobne. I takie też jest ich zadanie. Niegdysiejsze rozety mogą być zastąpione panelami. Nieco inne jest ich oddziaływanie. Bo wspomniana rozeta, to jednak coś takiego, jak zgrabna broszka, przypięta do zapiętego kołnierzyka koszuli. Panel ma nieco inny styl. Można by powiedzieć, że jest bardziej ekspansywny. Ale dzięki temu – sufit może nabrać nowego znaczenia i naprawdę zaskoczyć efektem.

Kiedy mówimy i ideale

Cokolwiek by nie mówić, na końcu i tak chodzi o to, żebyśmy dobrze czuli się we własnym mieszkaniu. Od zawsze myśli się o nich właśnie w ten sposób – by z jednej strony łączyły cechy użytkowe, a z drugiej – by jednak miały w sobie ten niezbędny estetyczny wymiar. Najlepiej, jeżeli doskonale się to ze sobą połączy. Wtedy mówimy o pewnym ideale. Ale prawdę mówiąc – wnętrze mieszkania oddaje nas samych i to zapewne ma największy wpływ na jego wystrój.

Next Post

Bielizna modelująca – dlaczego warto w nią zainwestować?

czw. lut 18 , 2021
Chcesz poczuć się i wyglądać na szczuplejszą zaledwie w kilka sekund? Teraz to jak najbardziej możliwe. Naszą propozycją jest bielizna modelująca, która doskonale sprawdzi się w przypadku wielu okazji. Każda kobieta posiada mankamenty figury i jest to jak najbardziej naturalne. Klucz w tym, aby umiejętnie zakrywać to, co nam się nie podoba i […]
bielizna modelująca

Podobne artykuły