Dodatkowe elementy do basenu

basen

Posiadanie basenu wiąże się z wysokimi kosztami. Sama budowa to jedno, trzeba jeszcze zadbać o prawidłowe utrzymanie. W koszty możemy wliczyć m.in czyszczenie dna, dezynfekcja wody oraz konserwacja. Aby basen mógł nam służyć przez lata możemy zdecydować się na dodatki, które zabezpieczą go przed niesprzyjającymi warunkami na dworze. Nie można także zapominać o udogodnieniach. Do nich możemy zaliczyć elementy, które pozwalają na korzystanie z basenu przez 24 godziny i o każdej porze w roku. 

Zabezpieczenie basenu 

Aby móc cieszyć się ciepłym basenem bez pływających zanieczyszczeń warto zabezpieczyć basenem odpowiednim przykrywką. Oto popularne rodzaje przykrycia dna basenowego: 

folia solarna – skutecznie utrzymuje ciepło. Producenci https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/ deklarują, że folia solarna zatrzymuje aż 84% ciepła. To niezwykle dobry wynik jak na folię. Aby moc ją łatwo stosowań na pokrycie basenów można zakupić roller do zwijania folii. 

rolety lub żaluzje do okrywania basenów – kolejny patent na skuteczne zatrzymywanie ciepłej wody. Rolety w przeciwieństwie do folii są odporne na wiatr, grad oraz inne warunki atmosferyczne. Rolety to urządzenia do szybkiego zabezpieczania dna basenu. Dzięki instalacji elektrycznej rolety samoczynnie się zwijają bez stosowania naszych rąk oraz siły mięśni. 

Basen z podgrzewaną wodą – jak to zrobić? 

Doskonale zdajemy sobie sprawę że najlepiej basen mieć w we własnym domu. Jednak nie zawsze nasze środki na to pozwalają. Tyczy to się domów mieszkalnych. Z drugiej jednak strony właściciele obiektów rekreacyjnych również dostrzegają plusy basenów zewnętrznych. Jednak w naszym klimacie korzystanie z basenu ogranicza się do kilku miesięcy w roku. Czy jest jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak. Ogrzewanie basenu z pomocą zaufanej firmy https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/ pozwoli cieszyć się pływaniem w nawet niesprzyjających warunkach pogodowych. 

Jednym z takich rozwiązań jest pompa ciepła. To urządzenie o dużej mocy oraz wydajności. Pompa potrafi produkować 5 razy więcej energii niż sama zużywa. Nadaje się do różnych basenów od zewnątrz. Pompa jest przydatna w sytuacji, gdy basen jest oddalony od budynku i nie ma sensu na przeprowadzenie instalacji elektrycznej. Jedynym warunkiem, aby pompa ciepła można swobodnie działać jest wolna przestrzeń bez żadnych barier. 

Innym typem ogrzewacza są wymienniki ciepła. To małe elementy, które przekazują energię do przestrzeni basenu. Sprawdzają się dobrze podczas tworzenia basenów całorocznych. Wymiennik ciepła musi znajdować się w bliskiej odległości od dowolnego źródła ciepła, którym mogą być: panele solarne, piec gazowy, olejowy czy gruntowa pompa ciepła. 

Do stworzenia basenu z podgrzewaniem można wykorzystać grzałki. To urządzenia działające na prąd. Z racji dużego nakładu inwestycyjnego są wypierane przez pompy ciepła. Grzałka może się przydać to okolicznościowego podgrzewania wody przed weekendem albo przed nadejściem słońca. 

Next Post

Optymalnie zaplanowana kuchnia

pon. maj 25 , 2020
Idealne mieszkanie powinno być ergonomiczne, estetyczne i bezpieczne. Tylko wtedy domownicy będą mogli cieszyć się z jego zalet. Tyczy się to nie tylko pokojów wypoczynkowych, ale również (a może i przede wszystkim) pomieszczeń użytkowych, w tym również i kuchni. W tym artykule odpowiemy właśnie na pytanie, jak powinna wyglądać optymalnie zaplanowana […]
kuchnie na wymiar

Podobne artykuły