Co należy wiedzieć o schodach zabiegowych?

Czy schody zabiegowe są dobrą propozycją? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zastanawiając się nad tym, jak połączyć ze sobą parter z pierwszym piętrem. Tak, najprościej byłoby wybrać projekt domu parterowego. Nie trzeba byłoby podejmować wtedy tak trudnych decyzji, ale wtedy to mogłoby się okazać, że rodzina ma niewystarczającą powierzchnię do wykorzystania. Warto więc zapoznać się z takim modelem schodów i sprawdzić, gdzie najlepiej będą one pasować.

Schody w kształcie litery U

Jak można opisać schody zabiegowe? Nie ma jednolitej definicji, ale można powiedzieć, że jest to ten model, który w swoim kształcie przypomina literę U. Oczywiście, jeżeli spojrzy się na nie od góry. Warto również dodać, że to te schody, jakie mają bieg skręcający pod kątem prostym. Ważne jest również to, że takie zabiegowe schody nie są wspierane przez żaden spocznik. Zamiast tego, ma się do czynienia ze stopniami, które zmieniają swoją szerokość, a do tego występują w specjalnych kształtach – trapezu lub trójkąta. Może i na pierwszy rzut oka ciężko je sobie wyobrazić, widząc taki opis, ale każda osoba, przynajmniej raz w życiu miała do czynienia ze schodami zabiegowymi.

Alternatywa dla schodów kręconych

Spotkać się można z opinia, że zabiegowy model schodów nie jest wygodny w użytkowaniu. To fakt, że bardziej polecane są modele jedno i dwubiegunowe ze spoczynkiem. Od razu jednak trzeba dodać, że zabiegowe są zdecydowanie lepsze niż schody kręcone.

Schody zabiegowe powinny zostać zastosowane w małych domach jednorodzinnych. Powodem tego jest fakt, że są one w stanie zająć naprawdę mało miejsca. Na ich obronę warto również dodać to, że są one w stanie zastąpić filar dla dachu. Aczkolwiek, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba liczyć się ze stropem dość dużej wysokości. Kolejną ich zaletą jest to, że świetnie komponują się z całym wnętrzem i dostępne są w różnej aranżacji. Nie będą przytłaczać całego wnętrza – w szczególności, jeżeli komuś zależy na wystroju minimalistycznym.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że należy zainwestować w dobry projekt schodów zabiegowych. Taki, który nie tylko będzie uwzględniał całą estetykę wnętrza, ale również solidną konstrukcję. Po to, aby mieć pewność, że schody zabiegowe będzie można wykorzystywać przez bardzo długi okres. Z należytą uwagą należy podchodzić do wyboru wykonawcy. Jest wiele takich firm, jakie chętnie zajmą się produkcją i montażem, ale zawsze należy wziąć pod uwagę opinię, aby mieć pewność, co do konstrukcji, jaka powstanie w domu.

Next Post

Meble wiklinowe dla dzieci - zalety i możliwości aranżacji

czw. cze 9 , 2022
Meble wiklinowe to właściwy wybór dla domu. Nadają one domowi niepowtarzalny, oryginalny i naturalny charakter, zamieniają go w zachęcające miejsce do życia i odpoczynku. Wiklinowe meble do pokoju dziecięcego to nie tylko świetny sposób na zapewnienie im wygody i przytulności, ale także pomoc w poznawaniu otaczającego je świata. W dostępnej […]
meble z wikliny

Podobne artykuły