Dobre wyposażenie sklepów nie tylko powinno przyciągać uwagę, ale także wyróżniać się funkcjonalnością. Jego stworzenie warto zlecić fachowcom!
Swój sklep można wyposażyć w meble dostępne w marketach. Można jednak skorzystać też z usług firm, które specjalizują się w tworzeniu zabudowy sklepowej na indywidualne zamówienie. Dlaczego warto wybrać takie właśnie wyposażenie sklepów? Jak przebiega proces jego realizacji? Sprawdź teraz!
Wyposażenie sklepów szyte na miarę
Regały, półki, stoły, kosze, lada sklepowa, przymierzalnie – to tylko kilka wybranych typów wyposażenia stosowanego w przestrzeniach sklepowych. Dobierane są one indywidualnie w zależności od dostępnej przestrzeni, branży oraz specyfiki działalności.
Chociaż w sprzedaży znajdziemy szeroką gamę gotowego wyposażenia sklepowego, które możemy dopasować do praktycznie każdego wnętrza, to jednak wtedy, gdy liczy się indywidualne dopasowanie, najlepsze będzie wyposażenie sklepów szyte na miarę.
Dzisiaj na takie właśnie wyposażenie sklepów decyduje się wiele firm – nie tylko duże sieci sprzedażowe, ale również mniejsze sklepiki, które chcą w ten sposób podkreślić swoją indywidualność i przyciągnąć klientów.
Zalety wyposażenia sklepowego tworzonego na zamówienie:
- dopasowane do metrażu oraz kształtu pomieszczenia
- może odpowiadać specyfice działalności sklepu
- stanowi inwestycję w swoją działalność handlową
- może być dopasowane do typu sprzedawanych towarów
- zachęca do wejścia do sklepu i zrobienia zakupów
- pozwala na estetyczne zaprezentowanie towarów
Chociaż za wyposażenie sklepów przygotowane na indywidualne zamówienie należy zapłacić więcej niż za to gotowe, które zakupimy w sklepie, to jednak warto traktować je przede wszystkim jako przyszłościową inwestycję.
Jak przebiega współpraca z firmami oferującymi wyposażenie sklepów na zamówienie?
Aktualnie przygotowane na zamówienie wyposażenie sklepów może dostarczyć nam wiele firm, które specjalizują się w tej właśnie dziedzinie. Na czym polega taka współpraca?
Przygotowanie wyposażenia sklepowego na zamówienie obejmuje następujące etapy:
- projektowanie
- produkcja
- transport
- montaż
- serwis
Projektowanie
To pierwszy, a także najważniejszy etap przygotowania wyposażenia sklepowego na indywidualne zamówienie.
Na tym etapie firma wykonująca wyposażenie sklepów konsultuje się z klientem w celu poznania jego oczekiwań względem wyglądu przestrzeni. Wykonuje się również inwentaryzację miejsca, które ma być urządzone – sprawdza się jego specyfikę, pobiera się wymiary.
Efektem jest projekt wnętrza, który następnie uzupełniany jest także o wizualizację – pozwala ona na sprawdzenie, jak sklep będzie wyglądać po wykończeniu. Na tym etapie klient może także wprowadzić zmiany w projekcie.
Produkcja
Gdy projekt wyposażenia zostanie zaakceptowany przez klienta, wówczas przekazywany jest on do produkcji. Firmy oferujące wyposażenie sklepów współpracują ze sprawdzonymi zakładami stolarskimi i stale nadzorują procesy produkcyjne.
Cały proces produkcyjny wyposażenia trwa najczęściej od kilku tygodni do kilku miesięcy w zależności od projektu.
Transport
Gdy wyposażenie sklepu zostanie przygotowane, firma umawia się z klientem na transport i wykonanie montażu. Wyposażenie jest odpowiednio zabezpieczane, aby w trakcie przewozu nie uległo uszkodzeniom.
Montaż
Kolejny etap to wykonanie montażu – firmy posiadają najczęściej własne ekipy montażowe, które odpowiadają za wykonanie prac.
Montaż następuje zgodnie z dokumentacją projektową, dzięki czemu gotowe wyposażenie sklepów wygląda dokładnie tak, jak w wizualizacji.
Serwis
Obsługa nie kończy się jednak na wykonaniu montażu. Dodatkowo, otrzymać można profesjonalny serwis wyposażenia w przypadku, gdy pojawią się jego usterki albo konieczne będzie wprowadzenie zmian.
Dodatkowo, firmy mogą zaoferować również dodatkowe usługi, na przykład w ramach przygotowania multimediów, wynajęcia hostess na wydarzenia, cateringu.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Brand Creation z Krakowa.