Kowalstwo artystyczne – ozdób swój dom w oryginalnym stylu!

balustrada
Balustrada kuta, wewnętrzna,balustrada na schody

Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę gotowych balustrad, bram, przęseł czy krat. Możemy też zlecić ich wykonanie na zamówienie!

Dzisiaj gotowe elementy metalowe do domów i innych budynków cieszą się dużym zainteresowaniem. W każdym większym markecie możemy kupić różne balustrady, bramy, furtki, przęsła na ogrodzenia czy też kraty zabezpieczające. Gdy jednak szukamy czegoś jedynego w swoim rodzaju, najlepszym wyborem będzie kowalstwo artystyczne, które ma wielowiekowe tradycje.

Czym dokładnie jest kowalstwo artystyczne? Jakie wyroby oferuje? Jakie są główne zalety zamówienia wyrobów tego rodzaju? Sprawdź teraz!

Kowalstwo artystyczne – co to jest?

Pod pojęciem takim jak kowalstwo artystyczne znajduje się dziedzina metaloplastyki, która koncentruje się na technikach obórki metali na ciepło, czyli przez jego rozgrzewanie, kucie i odpowiednie formowanie.

Metaloplastyka to dziedzina twórczości, która koncentruje się na produkcji przedmiotów z metalu. Przedmioty te mogą mieć zarówno charakter użytkowy, jak również dekoracyjny.

Niektóre definicje wskazują, że metaloplastyka to technika tworzenia przedmiotów z metalu z wykorzystaniem technik na zimno, czyli tak zwane ślusarstwo artystyczne. W szerszym pojęciu włącza się w nią również kowalstwo artystyczne.

Wyroby kowalstwa artystycznego dla domu

Kowalstwo artystyczne to szeroka gama różnych wyrobów, które przyciągają uwagę swoim niezwykłym wyglądem. Często kojarzone są z misternymi ornamentami czy florystycznymi motywami, ale warto wskazać, że kowalstwo artystyczne to także efektowne wyroby w stylu nowoczesnym.

Wyroby tej dziedziny metaloplastyki obejmują również szeroką gamę różnych przedmiotów przeznaczonych do domu. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • balustrady schodowe, balkonowe i tarasowe
 • ogrodzenia i przęsła ogrodzeń
 • bramy i furtki
 • kraty zabezpieczające
 • drzwi metalowe
 • meble z metalu

Tego rodzaju przedmioty mogą być dopasowane indywidualnie do charakteru domu, podkreślając jego styl architektoniczny, a także wpisując się w indywidualne oczekiwania zamawiających.

Pracownie specjalizujące się w kowalstwie artystycznym są w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która będzie obejmowała przygotowanie projektu, a także jego realizację oraz montaż we wskazanym miejscu.

Klient zamawiający takie właśnie wyroby może wybrać przy tym nie tylko ich wzór, ale również ma możliwość określenia materiałów, z których mają być one wykonane, rodzaju wykończenia, w tym także kolorystyki. Możliwości są w tym przypadku nieograniczone!

Zalety wyrobów kowalstwa artystycznego dla domu:

 • oryginalne elementy wykończenia domu – takich samych nie można zakupić w sklepach sprzedających takie wyroby metaloplastyczne
 • różne style do wyboru – komponenty mogą być wykonane w stylu klasycznym albo nowoczesnym, według indywidualnych życzeń klienta
 • idealne dopasowanie – pracownia kowalstwa artystycznego może przygotować wyroby na wymiar, dlatego będą one perfekcyjnie pasowały do danego miejsca montażu
 • unikatowość – nie ma dwóch takich samych wyrobów metaloplastycznych wykonanych przez rzemieślnika na zamówienie
 • wieloletnia trwałość i wytrzymałość – wyroby tworzone są z naciskiem na jakość, dlatego też mogą posłużyć wówczas na długi czas

Adresy firm specjalizujących się w produkcji efektownych wyrobów przez metody metaloplastyki oraz kowalstwa artystycznego można znaleźć obecnie przez internet. Na ich stronach można także zapoznać się z przykładowymi realizacjami.

Artykuł powstał we współpracy z Pracownią Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki Efekt Metal.

Next Post

Gdzie kupić ekologiczną żywność?

wt. sty 14 , 2020
Zdrowe jedzenie dzisiaj to głośne zagadnienie, nad którym pochyla się wiele osób. Coraz częściej bowiem robiąc zakupy zastanawiamy się nad produktami, które lądują w naszych koszykach, a później na talerzach. Nie bez przyczyny wiele osób wyznaje zasadę, która głosi: jesteś tym, co jesz. Produkty, które lądują na naszych talerzach bardzo […]
słoik

Podobne artykuły