Serwis bram garażowych w aglomeracji śląskiej

bramy

Często przy budowie domu, ludzie decydują się na garaż. Jest to bardzo praktyczna opcja. Samochód przechowywany jest w dobrych warunkach chroniących przed niszczeniem. To nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Równie ważna jest ochrona przed potencjalną kradzieżą.

Bramy garażowe – różne rodzaje do różnych potrzeb

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych. Każdy z nich ma swoją specyfikę. Wyróżniamy:

  • bramę garażową rozwieralną – pojawiającą się coraz rzadziej. Brama jest podzielona na dwa skrzydła, które otwiera się jak drzwi;
  • bramę garażową uchylną – płyta bramy jest podnoszona do góry;
  • bramę garażową segmentową – brama posiada kilka segmentów, które przesuwamy po prowadnicach położonych na suficie;
  • bramę garażową rolowaną – działa jak roleta. Jest zwijana do jednej części (pojemnika) i zabiera mało miejsca.

Brama garażowa – ochrona przed włamaniem

Jak wspomnieliśmy, jedną z głównych funkcji bram garażowych jest ochrona przeciwwłamaniowa. Jedną z najważniejszych cech jest odporność materiałów na uszkodzenia mechaniczne – grubość blachy etc. Innymi elementami są zamki, sterowanie elektroniczne oraz zasuwy. Poziom ochrony jest dobierany indywidualne do preferencji klienta.

Brama garażowa a straty cieplne

Im cieńszy materiał z bramy garażowej, tym straty cieplne są wyższe. Jest to dość ważne, ponieważ brama ma dość dużą powierzchnię. Jednym ze sposobów ochrony przed utratą ciepła jest wybranie bramy, która posiada w sobie materiał izolacyjny. Znajduje się on między dwoma częściami materiału. Różnice mogą być naprawdę spore.

Automatyka bram garażowych – wiele wygody dla domowników

Bardzo często elementami, które wymagają serwisu, są urządzenia związane z automatyką. Obecnie coraz częściej stosuje się tego typu rozwiązania, choć można także zakupić bramy niewykorzystujące takich rozwiązań.

Napraw i konserwacji wymagają silniki, układy sterowania, prowadnice. Trudno podać wcześniej dokładny cennik tego typu usługi, ponieważ zależy ona od:

  • czasu potrzebnego na wykonanie usługi,
  • potrzeby (lub jej braku) demontażu,
  • zakresu prac (bywa szerszy niż widać na pierwszy rzut oka),
  • zastosowanych technologii,
  • aktualnych cen materiałów oraz dostępności części,
  • użytych technologii.

Serwis bram garażowych w aglomeracji śląskiej

W aglomeracji śląskiej warto skorzystać z usług firmy Monirol. Prace (o ile pozwoli na to usterka) są wykonywane na miejscu, tak, aby klient jak najszybciej z powrotem mógł używać bramy.

Monirol zajmuje się także montażem i produkcją tego typu sprzętu. W ofercie mają także szeroki asortyment rolet oraz możliwość ich naprawy.

Next Post

Stoły drewniane – dlaczego warto zastanowić się nad zakupem mebli drewnianych?

wt. mar 29 , 2022
Stoły drewniane – dlaczego warto zakupić? Stoły drewniane do jadalni mają użytkownikowi wiele do zaoferowania i nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego właśnie te elementy wyposażenia cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Mogą się one sprawdzić w pomieszczeniach takich jak jadalnia, salon, czy też kuchnia. Zarówno z perspektywy użytkowej, jak […]
stół drewniany

Podobne artykuły