Rumia – miejsce, skąd wszędzie blisko

mieszkanie

Jak połączyć zdałoby się sprzeczne potrzeby: bliskość Trójmiasta i względny spokój, łatwość dojazdu na plażę oraz do centrum Gdyni? Zapraszamy do Rumi, gdzie znajdziemy mieszkania na sprzedaż nad morzem. Obecnie można znaleźć tam lokale na osiedlu Novum Rumia. Przyjrzyjmy się nieco tej propozycji, która jest atrakcyjna zarówno dla żyjących na Pomorzu, jak i tych, którzy chcą zmienić swoje miejsce zamieszkania, będąc obecnie w innym zakątku Polski.

Dogodna lokalizacja mieszkań + dojazdy

Osiedle Novum Rumia mieści się w Rumi przy ulicy Kosynierów. Jest to małe (choć nie najmniejsze) miasto z ok. 50 000 tysiącami mieszkańców. Znajduje się ono w bardzo dogodnej lokalizacji – pomiędzy Redą a północno-zachodnią Gdynią. Osiedle mieści się w bardzo dogodnej lokalizacji. Po pierwsze jest niedaleko (aczkolwiek z nią nie graniczy) drogi krajowej numer 6. Trasa ta łączy m.in. Wejherowo z Trójmiastem. Dzięki swojemu położeniu dojedziemy stąd:

  • nawet w 25 minut do Śródmieścia Gdyni,
  • w 20 minut na rynek do Wejherowa,
  • w nieco ponad 5 minut do centrum Redy (Novum Rumia jest na granicy tych dwóch miast),
  • w około 40 minut do Sopockiego rynku,
  • nawet w 45 minut do centrum Gdańska.

Czasy przejazdu mogą się różnić w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych, wypadków, remontów i korków.

Ponadto łatwo stąd dotrzeć na plażę. Samochodem dojedziemy w czasie do 20 minut. Niecałe 13 kilometrów to także niezbyt długa trasa dla tych, którzy lubią łączyć plażowanie z wycieczkami rowerowymi.

Najbliższa okolica

To jednak nie wszystko co oferuje położenie osiedla. Duże znaczenie (jak nie większe) ma najbliższa okolica. W pobliżu Novum Re,da znajdziemy sporo terenów rolniczych, park oraz las, tak więc mamy zapewnione obcowanie z przyrodą. Dodatkowo:

  • Niedaleko znajdziemy potrzebne nam do funkcjonowania lokale handlowe i usługowe (300 metrów dalej położone jest centrum handlowe). Wszystkie zakupy zrobimy szybko i sprawnie.
  • Półwysep helski jest oddalony jedynie o pół godziny jazdy samochodem.
  • W pobliżu Novum Rumia znajduje się również Aqua Park. Dojedziemy tam w 2 minuty lub przejdziemy się na około 10/15-minutowy spacer (odległość poniżej 1000 metrów).
  • Ponadto w najbliższej okolicy znajdziemy kościół, szkołę i inne.

Dobre miejsce, dobre mieszkania

Novum Rumia to nie tylko doskonała lokalizacja. Osiedle tworzą pięciokondygnacyjne budynki (4 kondygnacje mieszkalne + 1 kondygnacja przeznaczona na garaże), gdzie znajdziemy mieszkania z różnym metrażem – każdy może wybrać coś dla siebie. Są one sprzedawane w podwyższonym standardzie deweloperskim, dzięki czemu zaadaptowanie pomieszczeń pod swoje potrzeby jest stosunkowo szybkim i prostym zadaniem.

Next Post

Elewacja budynku - jaką wybrać?

wt. gru 21 , 2021
Elewacja, tak samo jak sztukateria elewacyjna, stanowi szczególnie istotny element wykończenia budynku, pełniący funkcję ochronną w stosunku do ścian zewnętrznych. Oprócz wspomnianej roli zabezpieczającej nadaje ona również odpowiednich walorów estetycznych posesji, dopasowaną do indywidualnych preferencji. Poznaj warianty elewacji stosowane w budownictwie! Elewacja zależna od wykończenia ścian Wyboru elewacji dokonujemy pod kątem estetyki, […]
willa

Podobne artykuły