Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat?

Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat?

Aranżacja dziecięcego pokoju nie jest łatwym zadaniem. Musi on być bowiem jednocześnie funkcjonalny i zgodny z potrzebami dziecka. Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat?

Kiedy dziecko idzie do szkoły, jego potrzeby się zmieniają. Pokój przedszkolaka przestaje spełniać swoje zadanie i trzeba dokonać wielu zmian, aby urządzić przestrzeń zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dziecka, które jest już uczniem, a nie maluchem. W pokoju chłopca musi się znaleźć miejsce do nauki i zabawy, należy przy tym pamiętać, aby było to wnętrze funkcjonalne i bezpieczne.

Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat?

Aranżacja pokoju dziecka musi być dobrze przemyślana, aby było to miejsce funkcjonalne i przyjazne dziecku. Aby uniknąć chaosu, należy podzielić przestrzeń na 3 części, wyodrębniając strefę spania, nauki i zabawy. Jednak bez obawy – nawet mały pokój można zaaranżować w ten sposób. Jako że dziecko ma zwykle dużo zabawek, książek i akcesoriów szkolnych, pokój dla chłopca 7 lat musi mieć odpowiednią ilość miejsca do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Przydatne będą więc pojemne komody i szafki. Niezbędne jest też wygodne łóżko i biurko. Przy urządzaniu pokoju trzeba wziąć pod uwagę gust chłopca, ponieważ jest to jego królestwo i on ma się tu czuć komfortowo.

O czym musisz pamiętać, urządzając pokój dziecka?

Jeśli szukasz inspiracji do urządzenia dziecięcego kącika, w internecie znajdziesz projekty pokoju, które mogą być źródłem wielu wskazówek. Musisz jednak pamiętać, że nowoczesny pokój powinien nie tylko pięknie się prezentować, ale ma być przede wszystkim wygodny i praktyczny. Należy to uwzględnić podczas wyodrębniania poszczególnych stref. Miejsce do nauki powinno znajdować się blisko okna, aby zapewnić dostęp do naturalnego światła. Biurko można ustawić przodem lub bokiem do okna, dziecko nie powinno natomiast siedzieć tyłem do okna, ponieważ wtedy do biurka nie będzie docierało naturalne światło. 

Dużo emocji budzi kolor ścian w pokoju chłopca. Kiedyś częstym wyborem były odcienie niebieskiego i zielonego, ponieważ te kolory uznawano za chłopięce. Obecnie wybór jest dużo większy, w tej kwestii warto więc zdać się na gust młodego człowieka. Trzeba tylko uważać na mocne kolory, ponieważ mogą przytłaczać i szybko się nudzą. Zamiast intensywnej czerwieni na wszystkich ścianach, lepiej postawić na niektóre elementy w tym kolorze. Można pomalować w mocnym kolorze jakąś część ściany lub wybrać dodatki w tym kolorze – np. poduszki czy dywan. 

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?

Meble do dziecięcego pokoju muszą być funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie, aby przypadły dziecku do gustu. Powinny więc być to meble przeznaczone dla danej grupy wiekowej, a nie dorosłe meble, które często wybierają rodzice. Bardzo ważnym elementem jest wygodne łóżko, które zapewni dziecku komfortowy wypoczynek. Powinno ono mieć standardową długość 200 cm i szerokość minimum 90 cm. Jeśli jednak w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, warto wybrać łóżko o szerokości 120 cm, aby zapewnić dziecku maksymalną wygodę. Warto wybrać łóżko z szufladą, w której można przechowywać pościel lub różne drobiazgi. W pokoju dziecięcym sprawdzi się też łóżko piętrowe. Jest ono praktyczne nie tylko wtedy, gdy mamy 2 dzieci. W przypadku jedynaka, który marzy o łóżku piętrowym, na górze można urządzić strefę spania, a na dole miejsce do zabawy.

Wybierając szafę, szafki i komody, warto zwrócić uwagę, czy pomieszczą one wszystkie niezbędne rzeczy. Bardzo praktyczne są regały i komody z szufladami, w których znajdzie się miejsce dla wszystkich zabawek i drobnych przedmiotów. Ważne jest, aby meble były dostosowane do wzrostu dziecka. Dzięki temu będzie ono mogło swobodnie z nich korzystać.

Next Post

Dlaczego meble ze stali nierdzewnej są niezbędne w profesjonalnej kuchni?

sob. lis 26 , 2022
Decydując się na rozpoczęcie działalności w gastronomii, należy zadbać o wiele istotnych kwestii, nie tylko tych związanych z przyjmowaniem gości. Równie istotne jest stworzenie dobrego zaplecza kuchennego, w tym dobór odpowiedniego wyposażenia. Co w takim przypadku sprawdzi się najlepiej? W profesjonalnych kuchniach z pewnością niezawodne będą meble kuchenne wykonane ze […]
meble ze stali nierdzewnej

Podobne artykuły