Sztukateria we wnętrzu

producent sztukaterii

Jednym ze sposobów na nadanie pomieszczeniom w domu wyjątkowego charakteru jest postawienie na elementy sztukaterii dekoracyjnej. Poniżej postaramy się bliżej przyjrzeć rodzajom sztukaterii.

Styl francuski

O tym, co jest modne i na czasie, w ostatnich latach najczęściej dowiadujemy się z social mediów. To właśnie na Instagramie prawdziwym hitem są teraz aranżacje mieszkań i domów w stylu paryskim. Nieodłącznym elementem tego modnego trendu są kunsztowne zdobienia ścian i sufitów, czyli po prostu sztukateria. Producent sztukaterii dostarcza najwyższej jakości elementy, dzięki którym w dosłownie jeden dzień można zupełnie odmienić charakter wnętrza i nadać mu nowy, modny styl. Sztukateria jest znana od lat. Kojarzona z eleganckimi, mieszczańskimi przestrzeniami. Wnętrza w stylu francuskim zachwycają swoim artystycznym, lekkim charakterem. Pełno w nich światła, wysublimowanych dodatków, dobrych jakościowo materiałów, które dodają elegancji i klasy. Warto zainspirować się tym kierunkiem.

Montowanie sztukaterii

Producent sztukaterii tworzy gotowe do montażu listewki, panele, które zwyczajnie przykleja się na ścianach, pod sufitem, na jego środku, aby nadać wnętrzu elegancki rys. Sam montaż nie jest trudny. Trzeba tylko uzbroić się w odpowiedni klej, ale to nie problem. Zwykle producenci rekomendują jakieś określone kleje do montażu, które zapewniają największą trwałość mocowania. Ważna jest również precyzja podczas montowania zdobień. Przyda się zapas wolnego czasu, aby na spokojnie odmierzać długości listewek i przycinać je pod ładnym kątem. Sztukateria wygląda pięknie, gdy jest perfekcyjnie przyklejona.

Do jakich mieszkań pasuje sztukateria

Czy sztukateria pasuje wszędzie? Niestety nie. Te zdobienia wyglądają najlepiej w mieszkaniach wysokich, takich, jakie najczęściej można spotkać w kamienicach. W mieszkaniu w starym bloku z wielkiej płyty raczej sztukateria nie będzie prezentować się tak okazale, ale może ładnie ozdobić wnętrze i nadać mu charakteru. W domach prywatnych sztukateria to dobry wybór. Wnętrza jasne, przestronne, zdobione sztukaterią, prezentują się bardzo elegancko.  Sztukateria pasuje do stylu eleganckiego, skandynawskiego, amerykańskiego. Należy jej unikać we wnętrzach loftowych.

Producent sztukaterii 

Na jaką sztukaterię postawić? Warto poznać inspiracje w sieci, ale też skorzystać z podpowiedzi i rozwiązań, które proponują producenci. W swoich katalogach często pokazują przykładowe aranżacje. To dobry sposób na zainspirowanie się, a potem działanie już we własnym wnętrzu.

Next Post

Na czym polega czyszczenie kostki brukowej?

czw. lip 9 , 2020
Kostka brukowa potrafi ozdobić dom, ale może też skutecznie popsuć efekt zadbanego otoczenia. Co zrobić, aby zawsze przyciągała wzrok? Trzeba ją wyczyścić. A jak to zrobić? Zapraszamy do lektury. Jak wyczyścić kostkę brukową za pomocą myjki ciśnieniowej? Do czyszczenia kostki brukowej używa się myjki ciśnieniowej z wodą. Jest to jedna […]
mycie kostki brukowej

Podobne artykuły