Jakie właściwości mają cegły klinkierowe?

cegła

Wartości cegły klinkierowej powodują, iż jest ona dobrym, lubianym produktem zarówno budowlanym, jak również dekoracyjnym. Połączenie technologii oraz tradycji. Cegła taka nadaje się do budowy domków, modułów architektury ogrodowej, wewnętrznej, do robienia fasad i dekorowania wnętrza mieszkań. Cegła klinkierowa jest spalana w dużej temperaturze z mieszanki gliny oraz piasku oraz jest w 100% naturalna.

Cegła klinkierowa, co to jest?

Cegła klinkierowa z https://comex.waw.pl/ to w pełni ekologiczny artykuł budowlany. Składa się z mieszanki gliny i piachu, jakie po wyrobieniu i wykształceniu należy wypalić w temperaturze 1300 ºC. Tradycyjne cegły ceramiczne opala się w temperaturze od 900-1100 ºC. Rozbieżność temperatury spalania przenosi się na cechy fizyczne każdej spośród nich. Cegła klinkierowa jest znacznie mniej chłonna aniżeli ceramiczna oraz tymże samym wyjątkowo wytrzymała na warunki powietrzne, deszcz, chłód, wiatr. Nasiąkliwość cegły klinkierowej stanowi 6%, tymczasem owa sama wartość dla cegły ceramicznej stanowi 22%.

Jak powstają cegły klinkierowe?

Cegły klinkierowe robi się z glin doskonałej klasy. Są poddawane parzeniu w temperaturze 1100°C, czemu zawdzięczają własne wartości – dużą wytrzymałość, mrozoodporność (bez naruszeń trwa co najmniej 100 cykli chłodzenia oraz odmrażania) i niepalność. Produkty z klinkieru są wytrzymałe na małe temperatury, rdzę biologiczną i wilgotność, bowiem ich nasiąkliwość nie wykracza poza 6%. Dzięki temu, klinkier poprzez całe lata nie potrzebuje zabiegów renowacyjnych oraz na długo zatrzymuje własny pierwotny wygląd.

Cegły klinkierowane oraz ich wartości

Identycznie jak odmienne produkty klinkierowe, cegły charakteryzują się małą nasiąkliwością (do 6 proc.) oraz są mrozoodporne. Charakteryzują się wielką wytrzymałością na zniszczenia o charakterze mechanicznym. Nie poddają wyblaknięciem oraz są niezwykle proste do utrzymania w czystości. Cegły klinkierowe dobrze radzą sobie zarówno z oddziaływaniem światła słonecznego, jak również zmiennych warunków temperaturowych. Ich cechą rozpoznawalną jest też duża wytrzymałość na oddziaływanie różnorodnych środków chemicznych, w tymże kwasów.

Wykorzystanie cegieł klinkierowych.

Cegła klinkierowa może zostać zastosowana pomiędzy innymi do: wykańczania fasad lub także dekoracji elementów ścian wewnętrznych. Wyjątkowo entuzjastycznie stosowane są one w wypadku nowoczesnych kompozycji, wtedy największą sławą cieszą się cegły w odcieniu: białym, czarnym oraz grafitowym. Cegły klinkierowe nierzadko stosuje się też do stawiania kominków, dlatego, iż są one bardzo odporne na działanie wysokich temperatur. Z tego oczywiście względu mnóstwo osób chętnie wykorzystuje je także, jako artykuł do obudowy komina w salonie.

Next Post

Projektowanie biura - na co zwrócić uwagę?

sob. kwi 24 , 2021
Aranżacja wnętrza biura posiada swoją specyfikę związaną z tym, iż biuro stanowi z jednej strony miejsce pracy, a z drugiej – ważną wizerunkowo wizytówkę każdego przedsiębiorstwa. Właściciele małych i dużych firm powinni mieć na uwadze to, aby przy projekcie brać pod uwagę nie tylko wygodę pracy oraz koszty dostosowania lokalu […]
aranżacja wnętrz

Podobne artykuły