Styl skandynawski – czym się wyróżnia?

styl skandynawski

Styl skandynawski w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników wśród osób ceniących sobie ponadczasowe i eleganckie wnętrza. Ten rodzaj aranżacji dedykowany jest wszystkich, którzy stawiają na minimalizm, połączony z dbałością o specyficzny nastrój. Warto poznać główne wyznaczniki tego stylu, aby móc wykreować przestrzeń, która jest harmonijna, jasna i wygodna.

Styl skandynawski – bądź w zgodzie z naturą

Jakie są wyróżniki skandynawskiego stylu, który cechuje tak urządzone wnętrza?

  • ekologia: myśl, jaka przyświeca aranżacji skandynawskich mieszkań i domów, to bycie w zgodzie z naturą. Projekty skandynawskie są inspirowane elementami przyrody: morzem, lasem, skałami, drewnem, wzorami na piasku. Wzorowanie się na naturalnych krajobrazach uwidacznia się w kształtach, nadrukach i fakturach dekoracji oraz wyposażenia pomieszczeń.
  • prostota: to właśnie ta cecha przysporzyła stylowi skandynawskiemu tak dużej popularności. Wnętrza powinny być przytulne, a jednocześnie harmonijne, surowe i naturalne. Do aranżacji stosuje się jasne, neutralne barwy takie jak biel, beż, złamane szarości oraz naturalne drewno. Forma mebli również jest prosta, a ich ilość oszczędna. Skandynawskie wnętrza są często wyposażone w ręcznie tworzone dekoracje, a całość zyskuje rustykalny, wyciszający charakter.
  • funkcjonalność: wnętrza skandynawskie, choć emanują prostotą, powinny spełniać wszystkie potrzeby ich domowników. Główne miejsce zajmują wielofunkcyjne meble, na przykład komplety składanych stolików, modułowe sofy i kanapy, ławy ze schowkami oraz mobilne regały.

House Doctor – stwórz skandynawski klimat

Skandynawska marka House Doctor to jeden z wiodących producentów, który oferuje meble i akcesoria promujące filozofię skandynawskiego designu. Asortyment sklepu stanowią różnorodne produkty, które można ze sobą dowolnie łączyć, aby czuć się komfortowo, a wnętrze zyskało niepowtarzalny i klimatyczny charakter. Oferowane meble i dodatki są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, które są utrzymane w nordyckiej estetyce i kolorystyce.

Next Post

Wybór wymiennika ciepła do wody użytkowej

wt. sie 24 , 2021
Wymiennik ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z jednego źródła ciepła do drugiego bez bezpośredniego kontaktu pomiędzy nośnikami ciepła. Dlatego teoretycznie wymiennik ciepła może być zainstalowany w każdym systemie grzewczym, ponieważ koszt samego systemu grzewczego wzrasta wprost proporcjonalnie do obciążenia, lub po prostu koszt samego wymiennika ciepła z zainstalowaną aparaturą […]
wymiennik CWU

Podobne artykuły