Styl skandynawski – czym się wyróżnia?

styl skandynawski

Styl skandynawski w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników wśród osób ceniących sobie ponadczasowe i eleganckie wnętrza. Ten rodzaj aranżacji dedykowany jest wszystkich, którzy stawiają na minimalizm, połączony z dbałością o specyficzny nastrój. Warto poznać główne wyznaczniki tego stylu, aby móc wykreować przestrzeń, która jest harmonijna, jasna i wygodna.

Styl skandynawski – bądź w zgodzie z naturą

Jakie są wyróżniki skandynawskiego stylu, który cechuje tak urządzone wnętrza?

  • ekologia: myśl, jaka przyświeca aranżacji skandynawskich mieszkań i domów, to bycie w zgodzie z naturą. Projekty skandynawskie są inspirowane elementami przyrody: morzem, lasem, skałami, drewnem, wzorami na piasku. Wzorowanie się na naturalnych krajobrazach uwidacznia się w kształtach, nadrukach i fakturach dekoracji oraz wyposażenia pomieszczeń.
  • prostota: to właśnie ta cecha przysporzyła stylowi skandynawskiemu tak dużej popularności. Wnętrza powinny być przytulne, a jednocześnie harmonijne, surowe i naturalne. Do aranżacji stosuje się jasne, neutralne barwy takie jak biel, beż, złamane szarości oraz naturalne drewno. Forma mebli również jest prosta, a ich ilość oszczędna. Skandynawskie wnętrza są często wyposażone w ręcznie tworzone dekoracje, a całość zyskuje rustykalny, wyciszający charakter.
  • funkcjonalność: wnętrza skandynawskie, choć emanują prostotą, powinny spełniać wszystkie potrzeby ich domowników. Główne miejsce zajmują wielofunkcyjne meble, na przykład komplety składanych stolików, modułowe sofy i kanapy, ławy ze schowkami oraz mobilne regały.

House Doctor – stwórz skandynawski klimat

Skandynawska marka House Doctor to jeden z wiodących producentów, który oferuje meble i akcesoria promujące filozofię skandynawskiego designu. Asortyment sklepu stanowią różnorodne produkty, które można ze sobą dowolnie łączyć, aby czuć się komfortowo, a wnętrze zyskało niepowtarzalny i klimatyczny charakter. Oferowane meble i dodatki są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, które są utrzymane w nordyckiej estetyce i kolorystyce.

Next Post

Jakie są zalety paneli słonecznych?

pt Sie 27 , 2021
Raczej żaden człowiek nie zdecydowałby się na zastosowanie rozwiązania, które byłoby dla niego mało opłacalne. Zanim wydamy na coś ciężko zarabiane pieniądze, pragniemy się dowiedzieć, jak to “coś” będzie działać i co nam takiego zapewni. Fotowoltaika musi zostać przez nas dokładnie odkryta, zanim postanowimy, że naprawdę chcemy wykorzystać ją do […]
fotowoltaika