Istnieją branże skrywające sekrety

włóczki

Istnieją branże, które mają swoje tajemnice. Nie dowiemy się od nich wszystkiego. Z różnych powodów. Ale pierwszym i podstawowym jest fakt, że nie funkcjonują w próżni. Wokół jest wiele podobnych, które starają się osiągać jak najlepsze wyniki. Zdradzanie szczegółów, które decydują o efektach, byłoby zajęciem karkołomnym i niezrozumiałym z poziomu konkurencji. Czasami jednak odkrycie wszystkich kart niekoniecznie nam zaszkodzi, dlatego, że poza narzędziami, materiałami, istotną rolę odgrywają zasoby ludzkie.

Jeżeli widzimy w gazecie lub na portalu tekst, a pod nim podpis autora, to jeszcze nie znaczy, że mamy wszystkie niezbędne dane, aby napisać podobny. Wiedza, że aby powstał tekst, potrzebny jest jakiś edytor tekstu, monitor i klawiatura – niewiele nam mówi. Podobnie, jeżeli pokażemy klientom włóczki, z których wydziergany został konkretny szal. Owszem, zdobędziemy wiedzę, jaki to rodzaj, poznamy składniki, dowiemy się nawet o jego zaletach. Ale wciąż przed nami daleka droga do wyszydełkowania konkretnej rzeczy.

Dokładny research

Możemy nawet pójść krok dalej. Zrobić dokładny research. Może nawet skontaktować się z konkretnymi osobami, które stoją za przykładowym szalem lub tekstem. Dowiemy się być może o ich wykształceniu, znajdziemy inne ich produkty. Przejrzymy je wszystkie, przeczytamy, możemy się wiele przy okazji nauczyć. Jeżeli jesteśmy dobrymi obserwatorami, zrozumiemy, jakie wykorzystywali akcesoria dziewiarskie lub z jakich innych źródeł korzystali. Jak się uda, to będziemy mieli przed sobą pewien obraz drogi, jaką musiały te osoby przejść, żeby osiągać takie a nie inne efekty.

Osiągać podobne wyniki

A i tak tajemnicą dla nas będzie – ile musieli poświęcić czasu, żeby osiągnąć poziom, jakim dysponują. Nie dowiemy się o błędach, które musieli popełnić, żeby nauczyć się, jak je omijać. Nie będzie też dla nas jasne, czy tylko poświęcali do tej pory czas, czy też stoją za tym inne koszty – rodzinne, społeczne, przyjacielskie. Tego możemy się jedynie dowiedzieć, próbując osiągnąć te efekty, których jesteśmy sami świadkami. Na końcu może się okazać, a właściwie jest to pewne, że mając wszystkie dane, potrzebujemy swoje życie przeżyć jeszcze raz, żeby być w miejscu, które pozwala osiągać takie lub inne wyniki.

Zasoby ludzkie

Czy to znaczy, że zdobywając tę wiedzę, nie mamy szans odtworzyć produktu? I na to są sposoby. Jeżeli się rozejrzymy okaże się, że w wielu dziedzinach, właśnie te wydawałyby się nieistotne zasoby ludzkie,  są na rynku niezwykle pożądane. Szczególnie z odpowiednim doświadczeniem. Ich wymiana, a czasami emigracja, wskazuje na to, że lepiej czasami zebrać taką grupę osób w jednym miejscu niż samemu próbować osiągnąć te same rezultaty.

Next Post

Ozdobne elementy wystroju wnętrz

wt. lut 16 , 2021
W starych kamienicach, gdzie wysokość pomieszczeń, sięga nawet ponad trzy metry, można znaleźć na sufitach gipsowe ozdoby. To pozostałość po klasycznej sztukaterii, która niegdyś chętnie była wykorzystywana. Różne też przybierała formy. Popularne na przykład były rozety. Dzisiaj wraca ona znowu do łask, ale gdybyśmy mieli powiedzieć, co współcześnie zdobi sufity, […]
drewniane panele ścienne

Podobne artykuły