Odpady remontowe i budowlane – jak zamówić kontener na gruz?

Planujesz budowę domu lub remont mieszkania? Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić odpady powstałe w trakcie prac remontowo-budowlanych? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kontenera na gruz z firmy Skip Recykling. Jak to zrobić? Czy potrzebne są na to pozwolenia? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Dlaczego kontener na gruz jest niezbędny?

Każdy remont mieszkania, ale najbardziej ten gruntowny, generuje dużą ilość odpadów, takich jak skute kafelki, tynki, cegły, gipsy, stare panele czy wykładziny, a także styropiany, pojemniki po różnego rodzaju farbach, lakierach i wiele innych materiałów. Nie możemy wyrzucić ich do pojemnika na odpady komunalne, gdyż jest to nielegalne i może kosztować nas nawet 500 zł. Tyle bowiem wynosi grzywna za wyrzucenie materiałów budowlanych do komunalnego pojemnika. Wywiezienie ich do lasu lub spalanie także wiąże się z konsekwencjami finansowymi, ale nie tylko. Przede wszystkim zanieczyszczamy w ten sposób środowisko. Dlatego właśnie każda osoba planująca budowę domu lub remont mieszkania powinna postarać się o kontener na gruz.

Jak zamówić kontener na gruz firmy Skip Recykling?

Zamówienie kontenera wyspecjalizowanej w zakresie recyklingu firmy Skip Recykling to bardzo prosta sprawa. Wystarczy wykonać telefon lub napisać wiadomość mailową i dokonać rezerwacji wybranego przez nas produktu. Dane kontaktowe są dostępne tutaj: https://skip-recycling.pl/. Wybór również jest duży, gdyż możemy zamówić kontener na gruz w rozmiarze:

  • 1,7 m3,
  • 2,7 m3,
  • 6 m3,
  • 8 m3,
  • 14 m3,
  • 16 m3,
  • 33 m3.

Czy potrzebuje pozwolenia na postawienie kontenera na gruz firmy Skip Recykling?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie chcesz postawić pojemnik na odpady budowlane. W przypadku, gdy kontener na gruz ma stanąć na Twojej prywatnej posesji, pozwolenie nie jest wymagane. Ważne jest jednak miejsce jego ulokowania. Samochód firmy Skip Recykling, który będzie go odbierał, musi mieć do niego łatwy dostęp oraz podczas odbioru nie może zastawiać drogi.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy remontujemy mieszkanie w nieruchomości wspólnej lub kamienicy. Wtedy będziesz potrzebować pozwolenia wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Przeważnie jest to nieskomplikowane, proste i szybkie.

Jeśli jednak chcesz umieścić kontener na pasie zieleni, chodniku lub osiedlowej uliczce jesteś zmuszony załatwić pozwolenie gminie. Wtedy będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Tam czas oczekiwania na zgodę może wynieść kilka dni lub nawet dwa tygodnie i nie ma możliwości, aby przyspieszyć te urzędowe procedury.

Next Post

Folia paroizolacyjna – pomoc w ociepleniu poddasza

wt. wrz 28 , 2021
Zastanawiasz się jak zatrzymać przenikanie wilgoci z wnętrza mieszkania do struktur wewnątrz ściany/dachu.  Folia paroizolacyjna przyda się nam, kiedy np. chcemy ocieplić poddasze. Jak sama nazwa wskazuje – tego typu folia pomoże nam uporać się z parą wodną. W tekście skupimy się na pokazaniu jednego z jej rodzajów. Kiedy zastosować […]
poddasze

Podobne artykuły