Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych

usterka kosiarki

Żaden właściciel ogrodu nie wyobraża sobie w nim pracy bez pomocy kosiarki spalinowej. To urządzenie jest niezbędne do utrzymania naszego ogrodu w idealnym stanie, niezależnie od tego, czy posiadamy rozległą powierzchnię zielonej trawy, czy jedynie niewielki ogródek wokół naszego domu. Zepsuta kosiarka spalinowa to dla wielu osób powód do paniki, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, w którym podlega ona największej eksploatacji. Nie ma jednak powodów do obaw ‒ w większości przypadków jej naprawa jest możliwa. W poniższym artykule poznasz najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych.

Zbyt głośna praca kosiarki

Jeśli w trakcie koszenia trawy zauważysz, że Twoja kosiarka generuje zbyt duży hałas, powinno to dla Ciebie stanowić sygnał, aby lepiej przyjrzeć się jej poszczególnym częściom. Wzmożony hałas i bardzo często towarzyszące mu wibracje to znak, że w Twojej kosiarce mogło dojść do awarii wału korbowego. To jedna z najczęstszych awarii części do kosiarek spalinowych. 

Niestety awaria ta zwykle wynika z niewłaściwego użytkowania urządzenia. Wygięcie wału korbowego zazwyczaj spowodowane jest przez nagłe i gwałtowne zatrzymanie noża ‒ na przykład w sytuacji, gdy natrafi on na przeszkodę w trakcie koszenia ‒ kamień, gałąź lub zabawkę. Zastopowany w ten sposób nóż powoduje, że silnik pracuje bezwładnie przez cały czas, obracając tym samym wał, który w końcu ulega wygięciu. Jeśli w Twojej kosiarce doszło do takiej awarii, wymiana wału korbowego na nowy jest konieczna.

Zużyty nóż

Nóż to jeden z najważniejszych elementów kosiarki, który ze względu na bardzo dużą eksploatację stosunkowo szybko zużywa się w trakcie koszenia, szczególnie jeśli robimy to często i w dużej ilości. Dlatego też przed rozpoczęciem każdej kolejnej pracy kosiarki dobrze jest sprawdzić stan naszego noża. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na stopień jego naostrzenia ‒ źle naostrzony lub stępiony nóż może poważnie uszkadzać źdźbła trawy, przez co nie będzie ona rosła w we właściwy sposób. 

Nóż może ulec także uszkodzeniu w trakcie koszenia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby za każdym razem, zanim rozpoczniemy koszenie trawy, sprawdzić, czy nie znajdują się w niej przedmioty, które stanowią dla niego potencjalne zagrożenie: kamienie, cegły gałęzie czy zabawki.

Każdy uszkodzony lub zużyty noż powinien być regularnie wymieniany na nowy, szczególnie przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jeśli szukasz noży lub pozostałych części do kosiarek o najwyższej jakości, konkurencyjnej cenie oraz pochodzących od godnych zaufania, sprawdzonych producentów, znajdziesz je na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.

Next Post

Sypialnia - jak dobrać oświetlenie?

śr. lip 15 , 2020
Jednym z miejsc w domu, gdzie spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby jest sypialnia. To w niej uciekamy od trudów życia codziennego, w niej odpoczywamy i śpimy. Dlatego szalenie istotną kwestią jest urządzenie sypialni tak, by stanowiła bezpieczną, komfortową przestrzeń, pozwalającą na głęboki relaks i reset. Czynnikami decydującymi o tym, […]
sypialnia oświetlenie

Podobne artykuły