Sklejka drewniana sposobem na tanie i dobre meble

sklejka drewniana

Dlaczego meble ze sklejki uzyskują współcześnie tak dużą popularność i z czego to wynika? Po pierwsze: trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, skąd pomysł na meble ze sklejki. Odpowiedź nasuwa się sama, chociaż nie jest jedyna i najważniejsza – cena. Nie da się ukryć i wcale robić tego nie trzeba, że cena sklejki drewnianej jest zdecydowanie niższa od ceny tradycyjnego drewna. Nie jest to bezzasadne różnica, ponieważ drewno i meble z drewna wydają się wielu ludziom bardziej estetycznie zadowalające niż sklejka i meble z niej wytwarzane, jednakże to tylko gust, a gust jest i zmienny, i różnorodny, dlatego meble ze sklejki wcale nie są mniej estetycznie wykonywane od tych drewnianych. Chodzi o zmianę myślenia w innym obszarze, dzięki której meble ze sklejki zyskały tak niesamowitą i rozległą popularność i to nie tylko w Skandynawii, skąd pochodzi (między innymi) ta idea, ale w całej Europie i na świecie. Chodzi o możliwość składania mebli ze sklejki samodzielnie.

Materiał niezbędny przy aranżacji

Człowiek od zawsze miał potrzeby majsterkowania i tworzenia czegoś swoimi własnymi rękami. Kupienie gotowej rzeczy uważane było za zbędny wydatek, skoro można było daną rzecz wytworzyć na własną rękę. Poza tym – ten, kto sam wykonywał określone czynności i przedmioty uwazany, był uważany za człowieka odpowiedzialnego, zdolnego do utrzymania siebie i rodziny. Dlatego też Skandynawowie oparli swoje pomysły mebli składanych na filozofii, że to, co stworzy się samemu (albo złoży), będzie posiadać większą wartość niż to, co zostanie po prostu kupione i dostarczone pod same drzwi domu czy mieszkania.

Ludzie zachwycili się takimi meblami, bo były dość proste w montażu, lekkie, a jednak wytrzymałe w stosunku do swojej lżejszej od drewna masy, dostępne w wielu kształtach i proste. Prostota i funkcjonalność w połączeniu z niebanalną estetyką przemawiają do kupujących w równym stopniu, co cena za dany produkt.

Poza tym zastosowanie sklejki znajduje swoje miejsce nie tylko w świecie meblarskim. Sklejka drewniana świetnie nadaje się do tego, by z jej pomocą aranżować wystrój całego wnętrza. Panele ścienne ze sklejki mają zbliżony do drewnianego wygląd, wyglądają niemal identycznie, dlatego nadają pomieszczeniu charakteru i sprawiają, że człowiek, który w nim przebywa, czuje się nieco bliżej natury niż przy nagich ścianach, pomalowanych farbą.

Jeśli więc myślicie o korzystaniu czy to z mebli, czy z paneli ściennych, czy innych produktów tworzonych ze sklejki, myślicie nowocześnie i z otwartą głową, bo sklejka jest uniwersalna i ekologiczna!

Next Post

Łóżko tapicerowane odświeży Twoją sypialnię

sob. gru 5 , 2020
Jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania? A może chcesz wymienić swoje dotychczasowe łóżko i odmienić tym samym wygląd swojej sypialni? Komfort podczas wypoczynku to podstawa, dlatego nie zapominaj o tym elemencie podczas odświeżania dotychczasowego wystroju.  1. Historia łóżek tapicerowanych 2. Łóżka tapicerowane – dlaczego warto? 3. Spersonalizuj swoje łóżko […]
łóżko tapicerowane

Podobne artykuły