Sypialnia – jak dobrać oświetlenie?

sypialnia oświetlenie

Jednym z miejsc w domu, gdzie spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby jest sypialnia. To w niej uciekamy od trudów życia codziennego, w niej odpoczywamy i śpimy. Dlatego szalenie istotną kwestią jest urządzenie sypialni tak, by stanowiła bezpieczną, komfortową przestrzeń, pozwalającą na głęboki relaks i reset. Czynnikami decydującymi o tym, jak w tej przestrzeni będziemy się czuli są kolory ścian, dobór tkanin takich jak zasłony, poduszki, dywan, dodatki. Najważniejszą jednak kwestią jest odpowiednie oświetlenie.

Oświetlenie w sypialni

Typy źródeł światła

W sypialni najchętniej wybiera się światło punktowe, którego moc będzie na tyle wystarczająca, żeby oświetlić konkretne miejsce w pokoju, a jednocześnie na tyle delikatne, by pozostawić resztę pomieszczenia w delikatnym półmroku, sprzyjającym wieczornemu relaksowi. Najważniejsza jest oczywiście nocna lampka, przy której można czytać książkę na dobranoc. Oprócz tego istotne jest także właściwie oświetlone wnętrze szafy, pozwalające korzystać z niej bez potrzeby zapalenia światła głównego. Te z kolei jest tym typem oświetlenia, którego zadaniem jest równomiernie oświetlić całą przestrzeń. W tym celu najczęściej wybierane są lampy sufitowe.

Lampy sufitowe a wnętrze sypialni

Lampy sufitowe do sypialni są jednymi z najważniejszych dodatków do wystroju sypialni. Ze względu na charakter pomieszczenia, jego wnętrze najczęściej jest dość oszczędne, bez zbędnych elementów z niewielką ilością mebli. I to właśnie lampy sufitowe mogą być czymś, co spina estetykę naszej sypialni. Zwolennicy klasycznej elegancji i minimalizmu mogą sięgnąć po płaskie lampy o prostej formie i neutralnym kolorze, najlepiej białym. Takie lampy nie będą zwracały na siebie uwagę, a jednocześnie doskonale spełniały swoją funkcję. Fani sypialni w królewskim stylu mogą postawić na lampy wiszące szklane, bądź kryształowe. Ci z kolei, którzy najlepiej czują się w przestrzeniach nowoczesnych, ale nawiązujących do stylu vintage znajdą bardzo duży wybór lamp wiszących metalowych, ażurowych, geometrycznych, z dodatkami z drewna, bądź pojedyncze, duże żarówki bez klosza. Wybierając lampy sufitowe do sypialni dobrze jest również zwrócić uwagę na możliwości przyciemniające. Sypialnia jest takim miejscem, ten rodzaj oświetlenia sprawdzi się najlepiej.

Możliwości jest dużo. Przy wyborze lampy warto w pierwszej kolejności zastanowić się jaki styl wnętrza pasuje nam najbardziej i czy chcemy, by lampa była tylko niewidocznym na pierwszy rzut oka dodatkiem, spełniającym swoją funkcję, czy chcielibyśmy, była mocnym akcentem nadającym wnętrzu charakter.

Zapoznaj się z ofertą na stronie https://boxlab.pl i sprawdź możliwości doświetlenia każdego pomieszczenia w twoim domu.

Next Post

Zalety stosowania parawanów dekoracyjnych

wt. lip 21 , 2020
Parawany doskonale sprawdzą się prawie w każdym pomieszczeniu – zarówno w domu, jak również powierzchniach usługowych. Parawan może w przyjemny sposób skryć mniej estetyczne fragmenty pomieszczenia. Może także wygodnie podzielić pomieszczenie, tworząc dedykowaną powierzchnia np. pomiędzy aneksem kuchennym oraz salonem. Inspiracji na to, jak zastosować parawan, jest niewątpliwie wiele. Pomieszczenia […]
parawany dekoracyjne

Podobne artykuły