Jak dobrać tkaniny do krzeseł tapicerowanych

1

Krzesła tapicerowane to eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które zdominowało trendy meblowe od setek lat i jest bardzo nowoczesne nawet dzisiaj. Połączenie odpowiedniej tkaniny z modelem pozwala dopasować tapicerowane krzesła do najróżniejszych stylów, od klasycznego po nowoczesny.

Jak wybrać tkaninę na krzesła tapicerowane ? Jakie zmienne należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich mebli do swoich pokoi? Przeanalizujmy różne możliwości.

JAK WYBRAĆ TKANINY NA KRZESŁA TAPICEROWANE

Przy wyborze wyposażenia pokoju w krzesła tapicerowane należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych. W rzeczywistości przed rozważeniem modelu należy wziąć pod uwagę różne czynniki, które nieuchronnie poprowadzą twój wybór, w tym:

  • przeznaczenie pomieszczenia, w którym ma zostać umieszczone krzesło tapicerowane
  • częstotliwość czyszczenia tkaniny obiciowej fotela
  • oczekiwana wymagana żywotność krzesła
  • styl umeblowania pokoju
  • forma tapicerki krzesła: twarda lub miękka
  • możliwość dopasowania koloru tkaniny obiciowej w kontekście pokoju 

Na przykład bawełna może nie być najlepszym materiałem do tapicerowania krzeseł w restauracji, ponieważ istnieje wysokie ryzyko zabrudzenia trudnymi do usunięcia produktami. W takim przypadku bardziej odpowiednie może być wybranie tkaniny do prania , która może być nawet wodoodporna, naturalna lub syntetyczna.

Następnie, wybierając materiał do tapicerowania krzeseł, należy odpowiednio uwzględnić zmienne związane z bezpieczeństwem pomieszczeń, zwłaszcza gdy oczekuje się, że pomieszczą one wiele osób. W rzeczywistości w restauracjach, teatrach i salach konferencyjnych ważne jest, aby wybrać krzesła ognioodporne do tapicerowania krzeseł; tkaniny nie barwione przy użyciu substancji zawierających metale ciężkie lub barwniki azowe.

Wybierając odpowiednią tapicerkę, należy również wziąć pod uwagę całe ustawienie, w którym mają zostać umieszczone krzesła, i dopasować ich kolory i tkaniny do tapicerki sofy i fotela, a także lamp i zasłon.

TKANINY OBICIOWE: WŁÓKNA NATURALNE CZY SZTUCZNE?

Bawełna, len i skóra były stosowane od wieków jako tkaniny do tapicerowania antycznych krzeseł, podczas gdy bardziej nowoczesne krzesła są często tapicerowane syntetyczną mikrofibrą lub sztuczną skórą, które łączą estetykę z praktycznością i funkcjonalnością.

Jako ogólną podstawową zasadę należy pamiętać, że tkaniny są wygodniejsze i wygodniejsze, ponieważ są oddychające, w przeciwieństwie do skóry i sztucznej skóry, które są zwartymi materiałami, które nie pochłaniają wilgoci naturalnie wytwarzanej w kontakcie z ciałem.

Tkaniny obiciowe na krzesła mogą składać się z włókien naturalnych lub sztucznych .

NATURALNE WŁÓKNA

Włókna naturalne do tapicerowania krzeseł, sof i foteli to tkaniny pochodzące z przetwarzania materiałów normalnie występujących w naturze. Można je podzielić na tkaniny pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego . Pierwsza kategoria obejmuje tkaniny wykonane z płaszczy zwierzęcych, takich jak wełna i kaszmir, z kokonów, np. Jedwabiu lub skór.

Z drugiej strony włókna roślinne to te otrzymywane w zakładach przetwórczych, takie jak bawełna, len i konopie.

SZTUCZNE WŁÓKNA

Sztuczne włókna tekstylne powstają w laboratorium przy użyciu surowca pochodzenia naturalnego (celulozy) w połączeniu z chemikaliami sztucznymi. Uważaj, aby nie pomylić ich z włóknami syntetycznymi , które nie mają naturalnych części, ale produkty naftowe. Włókna sztuczne obejmują wiskozę, modal i octan, podczas gdy poliester, nylon, lycra i PVC są włóknami syntetycznymi.

Mikrofibra jest również klasyfikowana jako włókno syntetyczne, ponieważ jest wykonana z nylonu, poliestru, poliuretanu lub mieszanin tych włókien. Jest to jednak tkanina z przewagą miękkości w dotyku, elastyczności i wytrzymałości.

TKANINY NA KRZESŁA TAPICEROWANE: SZTUCZNA SKÓRA CZY TKANINA?

Możliwość wyboru materiału na krzesła tapicerowane spośród nieskończonych rodzajów materiałów, kolorów i wykończeń jest jednym z powodów, dla których krzesła wyściełane są tak bardzo potrzebne do wyposażenia każdego rodzaju powierzchni.

Projekt nie jest jednak jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, szczególnie w odniesieniu do użytkowania krzesła: należy ocenić odporność materiału na ścieranie i ścieranie, jego reakcję na światło oraz jego skłonność do mechacenia się.

Na przykład sztuczna skóra i bawełna to jedne z najpopularniejszych materiałów używanych do tapicerki krzeseł, nie tylko dlatego, że są estetyczne, ale także dlatego, że dobrze spełniają funkcjonalność i praktyczność. Ale główna różnica między tymi dwiema tkaninami polega na łatwości, z jaką można je czyścić. Sztuczna skóra jest obecnie szeroko stosowanym materiałem, ponieważ łączy w sobie elegancję skóry z wygodą zmywalnego materiału. Chociaż jest to tworzywo sztuczne, sztuczna skóra jest materiałem wysokiej jakości, który zapewnia elegancję i trwałość.

Z drugiej strony, bawełna to tkanina obiciowa na krzesła, która pozwala na wiele różnych adaptacji i dostosowań. W tym przypadku można na przykład wybrać tkaniny z wzorami lub efektami wypukłości, aby dodatkowo wzbogacić krzesła, sofy i fotele o ekskluzywne wykończenia. Bawełna jest również tkaniną nadającą się do prania, ale bardziej nadaje się do tapicerowania krzeseł ze zdejmowanymi pokrowcami, dzięki czemu siedzenia i oparcia można łatwo prać w dowolnym momencie.

One thought on “Jak dobrać tkaniny do krzeseł tapicerowanych

  1. Na przykład bawełna może nie być najlepszym materiałem do tapicerowania krzeseł w restauracji, ponieważ istnieje wysokie ryzyko zabrudzenia trudnymi do usunięcia produktami.

Comments are closed.

Next Post

Płyty Live Edge i ich unikalny styl

śr. lis 6 , 2019
Porozmawiajmy o płytach! Zauważ, że nasza praca skłania się ku bardziej wyrafinowanym i równomiernym kształtom. Wynika to, po prostu, ze sposobu, w jaki budujemy. Mówiąc dokładniej, stoły na podłodze salonu zostały wykonane w tradycyjny sposób sklejania desek z twardego drewna, tworząc zwięzły i prosty blat. Jednak zajrzyj do biura Scotta, a zobaczysz, że […]
biurko live edge

Podobne artykuły