TABORETY: RÓŻNE STYLE WYPOSAŻENIA KAWIARNI, HOTELI I RESTAURACJI

1
taboret

Taborety to rodzaje krzeseł, które mogą nadać charakteru każdemu otoczeniu, a jednocześnie zoptymalizować przestrzenie, które w innym przypadku byłyby bezużyteczne lub rzadko używane. Na przykład taborety ustawione wzdłuż kontuaru baru mogą stworzyć nową przestrzeń do popijania koktajli lub zjedzenia szybkiego lunchu, mniej kosztowną alternatywę dla posiłków w głównej sali. Nawet mały zakład może stworzyć dodatkowe miejsca siedzące, po prostu ustawiając taborety wzdłuż stołu naściennego.

Rozważmy, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze taboretu i cechy najpopularniejszych stylów taboretu.

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO STOŁKA DLA SWOJEGO ZAKŁADU

Taboret musi być wygodny i funkcjonalny, a także estetyczny. Dlatego rama i jakość materiałów odgrywają podstawową rolę w wyborze odpowiedniego taboretu dla Twojego zakładu.

Aby siedzenie było wygodne i stabilne, taboret musi być wyposażony w przednie, boczne i tylne wsporniki. Oprócz zabezpieczania nóg stołka przed zginaniem, podpory te służą również jako podnóżki. Zazwyczaj są one wykonane z tego samego materiału co stołek i mogą być dopasowane lub kontrastujące, aby dodać kolejny akcent projektowy do tego konkretnego mebla. Z kolei wyściełane taborety są idealne w miejscach, w których niezwykle ważny jest komfort i ergonomia, takich jak salony.

Uwzględniając wystrój zakładu, taborety z oparciami mogą być inną opcją. To podparcie pleców sprawia, że ​​stołek jest wygodniejszy, ale zazwyczaj cięższy i trudniejszy do przenoszenia. Klasyczne style zwykle mają oparcia, ale prawdą jest również, że ten dodatek nie pasuje do każdego wystroju. Na przykład taborety przemysłowe i vintage często mają pikowaną tapicerkę, podczas gdy nowoczesne taborety mają bardziej liniowy, współczesny wygląd.

Kolejną zmienną, którą należy starannie rozważyć przy wyborze taboretu, jest to, czy podłokietniki są uwzględnione. Podłokietniki upiększają ogólny wygląd wielu klasycznych stylów. Jednak nowoczesne taborety często nie mają podłokietników, aby podkreślić czyste, smukłe linie i umożliwić korzystanie z siedziska w różnych pozycjach. Należy również uwzględnić ograniczenia przestrzenne. Taborety z podłokietnikami zajmują więcej miejsca niż te bez nich i na przykład często nie można ich wsunąć pod poprzeczkę. Dlatego w wąskich przestrzeniach stołki, które można ustawiać jeden na drugim, są odpowiedzią. 

Wreszcie możesz wybrać obrotowe taborety. Wyposażone w mechanizm, który umożliwia obrót siedziska o 360 stopni, taborety te są nie tylko wygodne, ale dodają dynamicznego elementu do klasycznego taboretu, szczególnie w minimalistycznym stylu. 

TABORETY DO KAŻDEGO STYLU

Podobnie jak w przypadku krzeseł, istnieje szeroki wybór taboretów, które pasują do różnych stylów wyposażenia. W rzeczywistości, od klasycznych taboretów z rzeźbami i dekoracjami po eleganckie, współczesne modele, jest taboret, który poprawi każdy wystrój wnętrza.

Materiał stołka ma kluczowe znaczenie dla określenia odpowiedniego stylu. Taborety drewniane idealnie pasują do klasycznych wnętrz, a te z metalu najlepiej nadają się do lokali o nowoczesnym lub vintage stylu. Nikt Cię jednak nie powstrzymuje od przepuszczania kreatywnych soków poprzez łączenie różnych materiałów w celu stworzenia nowoczesnego, jedynego w swoim rodzaju stylu.

W restauracjach, kawiarniach i hotelach odpowiedni taboret będzie idealnie pasował do wnętrz o stylach od tradycyjnych po współczesne. Wybór taboretu o najwyższej jakości jest ważny, ponieważ z tego siedzenia będzie korzystać wiele osób, a także musi on spełniać praktyczne i funkcjonalne wymagania tych często obleganych miejsc.

One thought on “TABORETY: RÓŻNE STYLE WYPOSAŻENIA KAWIARNI, HOTELI I RESTAURACJI

  1. Taboret musi być wygodny i funkcjonalny, a także estetyczny. Dlatego rama i jakość materiałów odgrywają podstawową rolę w wyborze odpowiedniego taboretu dla Twojego zakładu.

Comments are closed.

Next Post

Jak dobrać tkaniny do krzeseł tapicerowanych

pon. lis 4 , 2019
Krzesła tapicerowane to eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które zdominowało trendy meblowe od setek lat i jest bardzo nowoczesne nawet dzisiaj. Połączenie odpowiedniej tkaniny z modelem pozwala dopasować tapicerowane krzesła do najróżniejszych stylów, od klasycznego po nowoczesny. Jak wybrać tkaninę na krzesła tapicerowane ? Jakie zmienne należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich mebli do swoich […]
tapicer

Podobne artykuły