Właściwości mebli medycznych – jakie powinny być dobre i praktyczne meble medyczne?

Właściwości mebli medycznych

Meble medyczne dla lekarzy są nieodzownym elementem wyposażenia placówki medycznej. Jednak tylko wysokiej jakości meble medyczne zapewnią bezpieczeństwo lekarzowi i zdrowie pacjentowi. Wybór nowoczesnych szafek metalowych do gabinetu lekarskiego to gwarancja długotrwałej, bezpiecznej i przyjemnej pracy nie tylko dla lekarza i personelu medycznego, ale także dla pacjentów. Metalowe szafki medyczne są ważne w każdej placówce medycznej. Służą one do przechowywania leków i narzędzi medycznych. Meble medyczne tego typu podlegają surowym normom higienicznym, ponieważ są często używane przez pracowników służby zdrowia, którzy mają kontakt z krwią. W związku z tym wygląd tych mebli odgrywa drugorzędną rolę, ale powinien mówić o powadze i profesjonalizmie placówki, w której się znajdują.

Meble do pomieszczeń laboratoryjnych, miejsc przeprowadzania badań i w gabinetach zabiegowych – jakie meble medyczne wybrać?

W medycynie szafy metalowe są niezbędne do przechowywania i transportowania leków, instrumentów medycznych i innego sprzętu medycznego. Takie szafy metalowe są wykonane z blachy i wymagają wysokiej niezawodności pod względem bezpieczeństwa, higieny i łatwości czyszczenia. Muszą być przystosowane do intensywnego użytkowania w zmiennych warunkach klimatycznych. Ich konstrukcja powinna również spełniać wymagania określone przez Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju Społecznego. 

szafka kartotekowa

Większość gabinetów, nawet tych najlepiej wyposażonych, często ma problemy z czystością i stałym przepływem ruchu pacjentów. Aby uczynić pracę lekarza bardziej komfortową i poprawić jakość kontaktu z pacjentami, warto zainwestować w dobre meble medyczne. Dziś pierwsze miejsce należy do szafek metalowych, ponieważ mają one kilka istotnych zalet w porównaniu z innymi rodzajami mebli:

  • – w przeciwieństwie do szafek z płyty mdf lub drewnianych, szafki metalowe nie wchłaniają bakterii, brudu i wirusów,
  • – w przeciwieństwie do szafek z płyty mdf, szafki metalowe są łatwe w dezynfekcji,
  • – w przeciwieństwie do mebli drewnianych, ich powierzchnia nie plami się i nie niszczy pod wpływem wilgoci,
  • – w przeciwieństwie do szafek z płyty mdf, szafki metalowe nie przyciągają pcheł i innych owadów,
  • – w przeciwieństwie do szafek drewnianych, szafki metalowe są łatwe w utrzymaniu. Dlatego też w niektórych szpitalach stosuje się wyłącznie meble medyczne wykonane z metalu. Ważne jest, aby wybrać model, który spełnia wymagania zdrowotne.
metalowa szafka na dokumenty

Dlaczego warto wybrać metalowe meble medyczne? Zalety mebli medycznych z metalu

Dzięki doskonałemu wykończeniu, praktyczności i trwałości, meble metalowe są optymalne dla środowiska medycznego, spełniając wszystkie standardy jakości, czystości i bezpieczeństwa. Dzięki higienicznej powierzchni są łatwe do czyszczenia i sterylizacji. Ponadto meble metalowe doskonale pasują do każdego stylu środowiska medycznego i wyglądają jak najbardziej wyrafinowane wnętrza biurowe. Meble metalowe są często wybierane przez najlepsze kliniki na całym świecie. Jeśli planujemy stworzyć w swoim gabinecie wygodną i przyjemną przestrzeń, to właściwym wyborem są meble wykonane z metalu. Doskonale będą się one prezentować w nowoczesnym gabinecie lekarskim, dzięki swojemu minimalistycznemu designowi, który jest jednocześnie bardzo funkcjonalny. Stopień higieny i trwałość mebli metalowych zachwyci nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Metalowe meble medyczne sprawiają, że każdy gabinet będzie bardziej praktyczny a także zapewniają funkcjonalność, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Szafy medyczne czy szafy kartotekowe są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, co oznacza mniejsze prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się zakażeń w placówce. Metalowe meble wyglądają również bardzo stylowo dzięki różnorodności kolorów i możliwości łączenia ich z innymi elementami wyposażenia. Trwałość i minimalizm, niezawodność, szerokie zastosowanie rozwiązań konstrukcyjnych – to kryteria wyboru szafek metalowych. Lekkość szafek metalowych pozwala na umieszczenie ich na ścianie, co znacznie upraszcza aranżację przestrzeni. W razie potrzeby, w celu zaoszczędzenia cennego miejsca dla pacjentów, można je umieścić na kółkach i dowolnie przemieszczać po pomieszczeniu. Wyroby medyczne z metalu są również bardzo wygodne jeśli chodzi o użytkowanie przez lekarzy i personel medyczny. Meble do gabinetów lekarskich powinny jednak być wykonywane przez profesjonalistów, dlatego warto kupować te produkty, które oferuje sprawdzony producent mebli medycznych. 

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/

Next Post

Zamówienia meblowe

pt. maj 20 , 2022
Nie da się ukryć, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadkami większych liczb, jeśli chodzi o zamówienia publiczne. Można zauważyć, że mimo wszystko tego typu wzrost jest najbardziej odczuwalny w branży meblowej. Za tym wszystkim idą naprawdę potężne liczby, to też pokazuje, że wiele firm i przedsiębiorstw potrzebuje […]
meble

Podobne artykuły