Jak dobrać rozmiar łóżka?

Jak dobrać rozmiar łóżka?

Urządzanie sypialni to niełatwe zadanie. Poza kwestią dekoracji i dodatków jest wiele technicznych aspektów, które wymagają rozważenia i podjęcia przemyślanej decyzji. Jedną z nich jest wybór łóżka – i niekoniecznie mowa tu o jego wyglądzie, choć on też jest ważny. To w zasadzie najważniejszy mebel w sypialni, który w istotny sposób wpływa nie tylko na jej wystrój, ale także praktyczność. Ważne, aby w jego wyborze kierować się właściwymi pobudkami. Sprawdź, jak dobrać najlepsze łóżko, szczególnie pod względem rozmiaru, do domowej sypialni.

Nie tylko podwójne – różne łóżka sypialniane 

Nie każda sypialnia stworzona jest do dużego, dwuosobowego łóżka. W niektórych przypadkach może ono niepotrzebnie zajmować powierzchnię, którą można przeznaczyć na inne meble, takie jak szafa, komoda czy biurko. Najczęściej dotyczy to sypialni dziecięcych lub pokoi gościnnych. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie łóżko pojedyncze, które doskonale sprawdzi się dla jednej osoby. To doskonała alternatywa dla tych standardowych podwójnych, jak i tych nieco większych typu king size, która pozwoli          Ci zaoszczędzić trochę miejsca w pomieszczeniu. 

Kiedy wybrać łóżko pojedyncze?

Z reguły pojedyncze łóżko kojarzy się z dziecięcą sypialnią, jednak pasują one nie tylko do niej. Często decydujemy się na większe, dwuosobowe modele z przyzwyczajenia, zupełnie niepotrzebnie. Zwłaszcza w przypadku mniejszych przestrzeni, jak na przykład dodatkowej sypialni czy pokoju gościnnego lepiej sprawdzają się łóżka jednoosobowe. Mają one tę zaletę, że zajmują mniej powierzchni i pozwalają na umeblowanie pokoju większą ilością mebli. To szczególnie przydatne w małych mieszkaniach, w których często jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji – na przykład sypialni gościnnej, garderoby i biura do pracy z domu. 

Łóżko jednoosobowe – rodzaje

Często myśląc o jednoosobowym łóżku, mamy przed oczami model o standardowych wymiarach, który ma 90 centymetrów szerokości. Może wydawać się ono wąskie i o ile sprawdzi się w dziecięcej sypialni, tak w pokoju gościnnym może wydawać nam się, że niekoniecznie. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania – jest wiele rodzajów łóżek pojedynczych. Wśród nich wyróżnić można także to mniej popularne, a stanowiące doskonałą alternatywę pomiędzy standardowym pojedynczym a podwójnym, o wymiarach 120 centymetrów na 200 centymetrów. Dzięki tej szerokości są one o wiele wygodniejsze i zapewniają większą powierzchnię wypoczynkową.

Łóżka dwuosobowe

Dla par do głównej sypialni lepszym wyborem będzie jednak łóżko dwuosobowe. Również występuje ono w różnych rozmiarach. Jednym z najpopularniejszych jest to o wymiarach 160 na 200 centymetrów. Są one optymalne i sprawdzą się w większości sypialni i dla większości par. Często jednak podwójne łóżka występują w wersji, w której ich szerokość ograniczona jest do 140 centymetrów – to dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Dzięki tym 20 centymetrach różnicy zapewnisz sobie dodatkowe miejsce, nawet w małej sypialni, na przykład na wąskie szafki nocne.

Next Post

Minimalistyczny salon – jak go urządzić?

pon. sty 2 , 2023
Wbrew pozorom – minimalizm to bardzo intrygujący styl. Nie ma tu miejsca na nudę i monotonię, ponieważ każdy element wystroju jest przemyślany. Oszczędność dekoracji sprawia, że na pierwszy plan wysuwają się stylowe meble pokojowe i designerskie detale. Jeśli czujesz się przytłoczony i potrzebujesz powiewu świeżości – koniecznie zwróć uwagę na […]
Minimalistyczny salon

Podobne artykuły