Jak wybrać rolety do sypialni?

OP INVEST | Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Sypialnia to miejsce odpoczynku po dniu pełnym wyzwań. To właśnie tutaj szukamy wyciszenia i relaksu, co z kolei wymaga dużego komfortu i wygody. Budowane są one nie tylko poprzez wystrój pomieszczenia, ale również i przez drobne szczegóły, które – łącząc się w harmonijną całość – tworzą atmosferę danego wnętrza. Jednym z nich będą z pewnością rolety okienne, pełniące zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Współczesne rolety to bowiem nie tylko funkcjonalna zasłona okna, ale również i ważny element dekoracji pomieszczenia. Podpowiadamy więc, jak wybrać rolety do sypialni i na które z nich się zdecydować, by osiągnąć zamierzone rezultaty.

Na który rodzaj rolet warto się zdecydować?

Rodzaj wybranych rolet ma wpływ nie tylko na estetykę, ale i na funkcjonalność pomieszczenia. Jak przeczytać można na stronie, prowadzonej przez firmę OP Invest – rolety zewnętrzne i wewnętrzne, rolety zewnętrzne cieszą się wciąż rosnącą popularnością, choć wielu inwestorów nadal decyduje się na ich wewnętrzny odpowiednik. Jednym z najpopularniejszych modeli są rolety montowane na ramie. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza wówczas, gdy sypialnia jest często wietrzona. W pomieszczeniu tym doskonale sprawdzą się również rolety kasetowe, umieszczane na prowadnicach. Dzięki temu promienie słoneczne nie przedostają się do sypialni, co zapewnia odpowiedni poziom komfortu.

Tym osobom, którym zależy na dużym zaciemnieniu, powinni zdecydować się natomiast na klasyczne rolety zaciemniające. Taki nieprześwitujący materiał chroni przed światłem słonecznym, ale również i tym, emitowanym przez latarnie uliczne. Rozwiązanie to zapewnia również wysoki poziom intymności, a zarazem poczucia bezpieczeństwa. Alternatywą dla niego będą natomiast rolety transparentne, delikatnie przepuszczające światło i zapewniające tym samym odpowiednie doświetlenie pomieszczenia.

Jak połączyć funkcję praktyczną z funkcją dekoracyjną?

Jak już zostało wspomniane, rolety łączą w sobie funkcję praktyczną i estetyczną. Współcześnie odchodzi się bowiem coraz częściej od tradycyjnych rozwiązań w tym zakresie, stawiając na dekoracyjne rolety, pełniące istotną rolę w aranżacji wnętrza. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wówczas, gdy ściany w pomieszczeniu mają gładką powierzchnię i jednolity kolor.

W sypialni doskonale sprawdzą się delikatne motywy, np. kwiatowe, które przełamią nieco monotonię, ale nie będą jej zaburzać. Niektórzy stawiają również na kontrast, choć w tym przypadku należy kierować się dużą ostrożnością i wyczuciem estetyki, by ostateczny efekt był zgodny z przyjętymi założeniami. Rolety dekoracyjne to doskonały sposób, by nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, nie rezygnując przy tym z najważniejszych korzyści, związanych z ich zastosowaniem.

Jak wybrać rolety do sypialni w domu?

Kolor rolet w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy się odprężyć i wyciszyć. To właśnie dlatego warto zrezygnować tutaj z intensywnych, jaskrawych barw, które mogą rozpraszać naszą uwagę. W pomieszczeniu tym doskonale sprawdzą się natomiast stonowane kolory, które uzupełnią aranżację, ale jej nie przytłoczą. Wybierając rolety do sypialni, warto wiedzieć, że to właśnie ciemne kolory będą pochłaniać światło i zapewniać wyższy poziom zaciemnienia. Ostateczna decyzja podyktowana jest jednak bardzo często stylistyką samego wnętrza.

Zgodnie z zasadami, przyjętymi przez architektów, to właśnie do koloru rolet dobiera się często pozostałe elementy dekoracyjne. Nie bez znaczenia w tej kwestii pozostaje również kolor ścian, od którego roleta powinna być jaśniejsza o kilka tonacji. Ci, którzy odnajdują się w chromoterapii, mogą wykorzystać także potencjał, tkwiący w poszczególnych barwach. I tak niebieski to doskonałe rozwiązane dla osób, borykających się z problemem bezsenności, zaś odcień zielony to remedium na stany napięcia nerwowego i nadmierną irytację.

Next Post

Poduszki dla dzieci: komfort i bezpieczeństwo w jednym

niedz. wrz 3 , 2023
Dlaczego dzieci potrzebują specjalnych poduszek? Poduszki dla dzieci to temat, który w ostatnich latach stał się coraz bardziej popularny wśród rodziców i opiekunów. Jednak czy są one naprawdę potrzebne, czy to tylko kolejny gadżet? W tym artykule zajmiemy się poduszkami dla dzieci, ich funkcjami, korzyściami i bezpiecznym użytkowaniem. Poduszki dla […]

Podobne artykuły