Zasłony zaciemniające w sypialni – dlaczego warto się na nie zdecydować?

rolety zaciemniające

Promienie słoneczne przedostające się do sypialni mogą skutecznie zakłócić sen. Dzienne światło może również uniemożliwiać komfortowy wypoczynek w ciągu dnia. Takie trudności występują nie tylko latem, ale także zimą. Zwłaszcza gdy spadnie śnieg, a odbijające się od niego promienie słoneczne będą przedostawały się przez okna. Rozwiązaniem problemu mogą być zasłony zaciemniające.

Zasłony zaciemniające – jakie mają zalety?
Tkanina zaciemniająca, z której wykonane zostały zasłony, to najczęściej blackout. Umożliwiają one osiągnięcie efektu całkowitego zaciemnienia. Światło z zewnątrz nie jest wpuszczane do środka. Dzięki temu w sypialni będą panowały warunki do idealnego, komfortowego snu.


Po zasłony zaciemniające z pewnością powinny sięgnąć osoby, które śpią w nieregularnych godzinach, np. pracują na różne zmiany. Dzięki temu bez względu, czy będzie to dzień, czy noc, sen przyniesie upragniony wypoczynek.


Tkanina zaciemniająca to także gwarancja intymności. Bardzo dobrze maskuje okno, dlatego też nawet przy zapalonym świetle osoba przechodząca obok domu nie będzie w stanie podejrzeć, co dzieje się wewnątrz.

fotel i zasłony

Zasłony zaciemniające są wręcz niezastąpione w przypadku osób, które cierpią na migreny. Nadmierne nasłonecznienie sypialni sprzyja odczuwaniu bólu głowy oraz dyskomfortowi. Pacjenci z migrenami przyznają, że podczas ataku objawów najlepiej czują się w zaciemnionych wnętrzach. Dodatkowo ograniczenie wpadania światła z zewnątrz sprzyja utrzymaniu mebli w dobrym stanie. Niektóre materiały pod wpływem promieni słonecznych mogą ulegać różnym przebarwieniom, co negatywnie wpływa na ich estetykę. Dotyczy to głównie naturalnego drewna, skóry oraz ekoskóry.


Latem natomiast można docenić inną właściwość takiej zasłony. Tkanina zaciemniająca efektywnie chroni przed promieniami słonecznymi, które nagrzewają pomieszczenie. Po zasłonięciu okna możemy cieszyć się optymalną temperaturą w sypialni. Podczas upałów jest to nieocenione. Materiał może również posiadać właściwości akustyczne, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie ciszej, a gwar pochodzący z ulicy nie będzie aż tak dotkliwy.


Zasłony zaciemniające dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej. Dzięki temu każdy może znaleźć materiał idealny do wnętrza swej sypialni. Wbrew pozorom nawet jasne kolory bardzo dobrze blokują przepuszczanie promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia.


Warto jednak wspomnieć, że tkanina zaciemniająca waży nieco więcej niż tradycyjna zasłonka. Grubszy materiał schnie nieco dłużej po praniu, jednak szereg zalet rekompensuje te niewielkie niedogodności.

Next Post

Stoły i krzesła kuchenne - jakie wybrać?

pon. lut 17 , 2020
Jakie stoły i krzesła kuchenne wybrać do swojej kuchni? Prędzej czy później każdy stanie przed takim dylematem, dlatego poniższy artykuł będzie małą wskazówką, aby oszczędzić sobie kłopotów i wybrać optymalne rozwiązanie. Bardzo duże znaczenie ma przestrzeń, którą dysponujemy w domowej kuchni. Są to z reguły małe pomieszczenia, gdzie ważne jest […]
stół i krzesła kuchenne

Podobne artykuły