Jak wybrać wytrzymałe i wygodne łóżko piętrowe

meble

Łóżko piętrowe to jeden z najchętniej wybieranych elementów wyposażenia dziecięcej sypialni. Sprawdza się w pomieszczeniach gościnnych, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a my regularnie przenocowujemy kilku gości. Obecnie na rynku dostępne są łóżka w różnych wariantach, o różnym przeznaczeniu i o wyszukanym stylu. Niezależnie od tego, kto będzie w nim spał, łóżko powinno mieć charakterystyczny zestaw cech zapewniających komfort, bezpieczeństwo i higienę użytkowania.

Dostosuj łóżko do wieku korzystających i wielkości pomieszczenia

Łóżko a łóżeczko to dwie różne rzeczy. Łóżko będzie większe, często wykonane z drewna i nie będzie pomalowane. Jego zakup powinien być dostosowany raczej do dostępnej przestrzeni – w niektórych pomieszczeniach wydzielona jest specjalna przestrzeń, gdzie duże łóżko piętrowe zmieścimy bez żadnego problemu. Przykładowo łóżko o szerokości dwóch metrów możemy idealnie zmieścić w specjalnej wnęce przygotowanej do tego celu o tej samej długości – dlatego ciekawą propozycją są łóżka piętrowa na wymiar lub do zabudowy. Pozwala to na skuteczne unieruchomienie łóżka i uniemożliwienie jego przesuwania – jest to także rozwiązanie bardzo atrakcyjne stylistycznie.

Wyposażając pokój dziecięcy w łóżeczko piętrowe, najlepiej wybrać takie, które będzie wpasowywać się w ich gusta. Możemy wybrać łóżko o designie urozmaiconym w charakterystyczne wzory np. z postaciami z popularnych kreskówek, z ulubionymi cytatami lub prostymi kształtami czy figurami geometrycznymi. Aby czerpać z zakupu pełnię zadowolenia, dziecko powinno móc zdecydować, o tym w jakim kolorze będzie nasz nowy nabytek. W sprzedaży dostępne są również łóżka jednoosobowe – z miejscem na biurko, szafkę i inne dziecięce elementy – głównym zastosowaniem jest oszczędzanie miejsca.

Zadbaj o łatwą dostępność i bezpieczeństwo użytkujących

Łóżka piętrowe mogą być wykonane w różnym stylu i charakteryzować się różną dostępnością. Najczęściej oferowane są proste, dwupiętrowe łóżka drabinkowe. Jeśli decydujemy się na łóżko trzypiętrowe, w ramach bezpieczeństwa, warto rozważyć alternatywne sposoby dostawania się na poszczególne piętra. Schodki lub pochylona drabinka z grubymi szczebelkami ułatwią wejście na najwyższe piętro. W przypadku klasycznych dwupiętrowych łóżek, zwykła drewniana drabinka powinna spełnić swoje zadanie. Aby osoby korzystające z łóżka nie mogły spaść w trakcie snu z wysokości, to powinno być wyposażone w duże i wytrzymałe poręcze. Chętnie wybieranym dodatkiem są szuflady, w których schowamy pościel oraz zapasowy materac. Łóżka w wersji o nietypowym kształcie, często wyposażane są w dodatkowe biurko lub duże szafki, w których zmieścimy wszystkie potrzebne akcesoria.

Najlepszy materiał do łóżek piętrowych

Niezależnie jak ładne i stylowe łóżko wybierzemy, każdy z nas chciałby cieszyć się wysoką wytrzymałością i solidnością wykorzystanych do produkcji materiałów. Najlepsze modele produkowane są z organicznego drewna – to dobrze trzyma temperaturę i nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli kupujemy łóżko piętrowe w zestawie z materacem, zadbajmy o to by ten był łatwy w utrzymaniu higieny, nie zbierał brudu i był odpowiednio miękki zapewniając pełnię komfortu.

Materiał przygotowany we współpracy z https://lozka.net.pl/

Next Post

Wyposażenie sklepów – skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

wt. sty 14 , 2020
Dobre wyposażenie sklepów nie tylko powinno przyciągać uwagę, ale także wyróżniać się funkcjonalnością. Jego stworzenie warto zlecić fachowcom! Swój sklep można wyposażyć w meble dostępne w marketach. Można jednak skorzystać też z usług firm, które specjalizują się w tworzeniu zabudowy sklepowej na indywidualne zamówienie. Dlaczego warto wybrać takie właśnie wyposażenie […]
sklep

Podobne artykuły