Nowoczesne lampy wiszące – więcej niż źródło światła

Nowoczesne lampy wiszące

Lampy wiszące to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale również bardzo ważny element dekoracyjny. Odpowiednio dobrane oświetlenie wiszące wprowadza do pomieszczeń elegancję i modny styl. Poznaj wszystkie zalety nowoczesnych lamp wiszących i dowiedz się, jakie modele warto zaprosić do swoich wnętrz.

Lampy wiszące wzbogacają wnętrza nie tylko o dużą ilość światła, ale również o efektowną dekorację. Wprowadzając designerski żyrandol do salonu, mamy szansę w łatwy, szybki i relatywnie niedrogi sposób odmienić charakter pomieszczenia oraz zbudować w nim przyjemną atmosferę, poprawiającą samopoczucie domowników.

Lampy wiszące stanowią najbardziej rozbudową kategorię produktową na rynku oświetlenia. Do wyboru pozostają wersje jednopunktowe i wielopunktowe, modne żyrandole. Poszczególne modele różnią się m.in. rozmiarem, kształtem, materiałami, długością zwisu, rodzajem zastosowanego źródła światła czy stylistyką. Oznacza to, że bez problemu znajdziemy dzisiaj żyrandol lub inną lampę wiszącą dopasowaną do urządzanego wnętrza i posiadanej wizji.

Zalety lamp wiszących

  • Są pięknym, przykuwającym uwagę elementem dekoracyjnym – dopełniają aranżację i nadają jej oryginalnego, indywidualnego charakteru.
  • Mogą pełnić funkcję centralnego źródła światła, równomiernie oświetlając całe pomieszczenie – już jeden żyrandol potrafi rozświetlić dużą i mroczną przestrzeń.
  • Doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia dodatkowego, np. na stołem jadalnianym, stolikiem kawowym czy w kąciku wypoczynkowym.
  • Wprowadzają do wnętrz ciepło i przytulność – pozytywnie wpływają na nastrój domowników, umilają czas spędzony w rodzinnym gronie i współtworzą odpowiednią oprawę imprez.
  • Są dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, co ułatwia znalezienie idealnego modelu do każdego wnętrza i aranżacji.

Lampy wiszące – trendy 2023

Modne lampy wiszące w 2023 roku są przyjazne dla człowieka i środowiska, naładowane nowymi technologiami oraz elastyczne, tak aby klient mógł mieć wpływ na ich ostateczny wygląd. Niezmiennie królują minimalizm i naturalne materiały: drewno, bambus, lina konopna, rattan i… marmur. Jeszcze dynamiczniej rozwija się segment innowacyjnego oświetlenia LED. Diody LED zużywają niewiele energii, a emitują dużą ilość blasku. Warte uwagi są zwłaszcza modele z wbudowanym LEDem – zintegrowanym z oprawą. Nie wymienia się w nich żarówek. Technologia ta zwiększa żywotność oświetlenia i sprzyja oszczędnościom. Co jeszcze jest w modzie? Na pewno różnego rodzaju łuki, wygięcia i obłości. Niezmiennie na topie utrzymują się więc lampy wiszące typu świecące kule. Na uwagę zasługuje również ekskluzywne, staro-nowoczesne oświetlenie wiszące w stylu art deco. To bardzo ładne lampy wiszące, inspirowane bogatym wzornictwem lat 20-tych ubiegłego wieku. Ich znakiem rozpoznawczym jest błysk. Mogą posiadać np. złote zdobienia lub ciekawe, geometryczne wzory i ręcznie gięte elementy. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach będziemy częściej decydować się na aranżacje japońskie i japandi. Są to style kładące nacisk na spokój, harmonię, powściągliwość i stonowaną elegancję we wnętrzach. Rewelacyjnie do aranżacji japońskich i japandi pasują jednopunktowe lampy wiszące ze stożkowatymi, metalowymi kloszami w łagodnych kolorach.

Next Post

Fikus na balkonie: zielony raj na świeżym powietrzu

pt. maj 19 , 2023
Fikus to roślina doniczkowa, która doskonale sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale także na balkonach. Jego piękne liście i wytrzymałość na warunki zewnętrzne czynią go doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną stworzyć zielony raj na swoim balkonie. W tym artykule dowiesz się, jak pielęgnować fikusa na balkonie i jak […]
fikus na balkonie

Podobne artykuły