Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

mieszkanie od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera to poważne przedsięwzięcie. Wiąże się nie tylko ze sporym wydatkiem, ale i koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Warto zatem wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, aby nabytek w postaci nieruchomości okazał się strzałem w dziesiątkę.

Sprawdź swoją zdolność kredytową!

Ceny mieszkań w Polsce stale rosną, dlatego trzeba mieć pewność, że zakup mieszkania nie doprowadzi domowego budżetu do ruiny. Obowiązuje tu prosta zasada – taka mianowicie, że należy mierzyć siły na zamiary. Bardzo często nabywcy muszą posiłkować się kredytem hipotecznym. Aby jednak go dostać, trzeba mieć wysoką zdolność kredytową. Warto o nią zadbać jeszcze na długo przed złożeniem wniosku. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna sprawa: kredyt wiąże się z ryzykiem rosnących stóp procentowych, co przekłada się na wysokość rat.

Określ własne potrzeby!

Jak podkreślają eksperci firmy deweloperskiej  Ronson, najlepsze mieszkanie to takie, które odpowiada indywidualnym potrzebom. Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, trzeba mieć zatem sprecyzowane oczekiwania względem niej. Dotyczą one m.in. metrażu, rozkładu pomieszczeń, usytuowania okien względem stron świata oraz konkretnej lokalizacji, jaką proponuje deweloper. Mokotów to doskonały przykład modnej dzielnicy w Warszawie, gdzie powstaje mnóstwo inwestycji mieszkaniowych. Lokale bardzo szybko znajdują właścicieli.

Porównaj oferty!

Znając swoje preferencje i możliwości finansowe, łatwo jest dokonać selekcji ofert. Należy przejrzeć propozycje różnych deweloperów i dokładnie przeanalizować je pod kątem zawartości oraz cen. Może się np. okazać, że zakup dwupokojowego mieszkania bardziej się opłaci niż nabycie większej kawalerki.

Załatw formalności!

Na początek zawiera się przedwstępną umowę z deweloperem. Wpłat zazwyczaj dokonuje się w ratach, w miarę postępu prac związanych z budową bloku. Ostateczna umowa jest podpisywana po zakończeniu budowy – na jej podstawie przeniesione zostają prawa własności do nieruchomości.

Next Post

Wysokiej klasy oświetlenie Sygnalizacyjne LED

śr. lut 23 , 2022
Angażując rozwiązania takie jak na przykład wysokiej klasy oświetlenie Sygnalizacyjne LED, znacząco upraszczamy sobie uzyskanie satysfakcjonujących nas zadowalających wyników doświetlania podczas jazdy rowerem. Jedź bezpieczniej z oświetleniem ledowym Zdecydowanie bardziej opłaca się więc dokonać modernizacji metodyki użytkowania lamp rowerowych o środki takie jak przykładowo wysokiej klasy oświetlenie sygnalizacyjne LED, aniżeli […]
led

Podobne artykuły