Spawanie metodą MIG MAG – informacje

migomat

Spawalnictwo to dziedzina nauki, która zajmuje się tematem związanym z trwałym łączeniem materiałów, przede wszystkim chodzi tutaj o precyzyjne uwzględnienie różnych metali. Poprzez spawanie możliwe jest tworzenie nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji, maszyn oraz innych przedmiotów, które odznaczają się bardzo wysoką jakością użytkowania. W obecnym czasie do najpopularniejszych metod spawania zalicza się spawanie metodą MIG/MAG!

Spawanie MIG/MAG – ogólna charakterystyka

Należy podkreślić, iż spawanie metodą MIG/MAG to proces, który wykorzystuje elektrodę topliwą w trakcie łączenia ze sobą materiałów. Bardzo wiele osób zastanawia się czym tak naprawdę charakteryzują się obie metody spawania? Bowiem różnica pomiędzy MIG a MAG polega na rodzaju stosowanych gazów osłonowych! Wygląda to następująco:

  • Metoda MIG- spawanie łukowe, do wykonania spawu konieczne jest wytworzenie łuku elektrycznego między elektrodą a materiałem, w trakcie spawania drut owijany jest z bębna, co istotne odbywa się to ze stałą prędkością
  • Metoda MAG- spawanie łukowe, wykorzystuje elektrodę topliwą, która znajduje się w osłonie gazów aktywnych, podczas tej metody w przeciwieństwie do spawania MIG stosuje się gaz w procesie spawania.

Spawarka MIG/MAG – zastosowanie

Przede wszystkim należy podkreślić, iż spawarka MIG/MAG przeznaczona jest do pracy w osłonie gazowej, tego rodzaju spawarki doskonale sprawdzają się w pracy z wieloma metalami oraz aluminium. Urządzenia znajdują szerokie zastosowanie między innymi: w profesjonalnych zakładach mechanicznych i samochodowych, aczkolwiek aby mogły one działać w sposób prawidłowy należy wyposażyć je w butlę z gazem. Tryb spawania MIG/MAG umożliwia bardzo szybkie, wydajne i skuteczne wykonywanie spawania, spawarki coraz częściej wykorzystuje się w wielu branżach przemysłowych o różnych specjalizacjach!

Zalety spawania metodą MIG/MAG

Powinieneś wiedzieć, że jedną z największych zalet spawarek działających w trybie MIG/MAG jest ich uniwersalność, elektrody które podłączone są do urządzeń świetnie radzą sobie nawet z dużą liczbą metali oraz ich stopów. Spawarki MIG/MAG pozwalają wykonywać pracę w różnych pozycjach, bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest także bardzo wysoka wydajność! Co istotne, spawanie ową metodą można także zautomatyzować, co pozwala znacznie szybciej wykonywać zlecone zadania. Wśród wielu innych zalet można wymienić między innymi:

  • trwałość spoin
  • niski koszt
  • łatwość w obsłudze
  • bezpieczeństwo pracy
  • kontrolę nad procesem spawania
  • oraz wiele innych korzyści.

Migomat umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu prac zarówno w większych przedsiębiorstwach, na potrzeby produkcji seryjnej jak i w przypadku klientów indywidulanych!

Next Post

Meble do mieszkania w luksusowym wydaniu - jakie są ich największe zalety?

pt. paź 23 , 2020
Wyposażenie mieszkania to nie zawsze proste zadanie, szczególnie gdy mamy bardzo konkretny i wysublimowany gust. W takiej sytuacji możemy nie odnaleźć się w meblach z popularnych sieci sklepów, ale możemy za to znaleźć wiele ciekawych rzeczy wśród wyposażenia z wyższej półki. Dlaczego warto? 1. Jaka jest różnica między meblami luksusowymi, […]
luksusowe meble

Podobne artykuły